Tipy, rady, návody

Jak pít slivovici? Vyzkoušejte ji jako ingredienci do koktejlu!

Léto už je v plném proudu a člověk často zatouží po ledovém osvěžení v podobě vynikajícího koktejlu. Možná vás překvapí, že i naše národní klasika, slivovice, může být zajímavou ingrediencí do míchaných nápojů. Přinejmenším pokud se jedná o kvalitní, tradiční značku.

Pohlazení na jazyku

Je na vás švestková pálenka s vysokým obsahem alkoholu příliš silná? Sladký sirup a jemná smetana slivovici zjemní k nepoznání. Vznikne tak dámský favorit, malinový Cream koktejl se slivovicí.

Přísady:
Slivovice
Malinový sirup
Smetana ke šlehání
3-4 kostky ledu
Lesní ovoce

Postup:
Do šejkru vložíme několik kostek ledu a přidáme výše uvedené ingredience v rovnoměrném poměru: 1 díl slivovice, 1 díl smetany a 1 díl malinového sirupu. Směs pořádně protřeseme; nemáte-li šejkr, lze použít i mixér. Hotový koktejl nalijeme do koktejlové sklenky přes sítko, ozdobíme ovocem dle chuti a podáváme.

Drink, který má říz

Abychom vyvážili předchozí něžné polechtání chuťových buněk, nabídneme vám teď míchaný drink pro odvážné jménem Diplomat. Tento nápoj pro pořádné chlapy se může pochlubit hned dvěma typicky českými ingrediencemi a pokusí se změnit váš názor na fernet. Zjemňujícím prvkem je zde višňové garrone.

Přísady:
Fernet
Slivovice
Garrone cherry
Koktejlové třešně

Postup:
Přísady krátce promícháme v šejkru, a to v následujícím poměru: 3 cl fernetu, 3 cl slivovice a 3 cl garrone cherry. Podáváme ve sklence na aperitiv, kterou ozdobíme koktejlovými třešněmi.

Letní osvěžení

Osvěžující koktejl s příchutí citrusů a vaječným bílkem? Nebojte se, tyhle ingredience skutečně vytvoří dokonalou souhru chutí v drinku nazvaném Bohemian Sour. Ostatně, to ještě nic není – barman Achim Šipl si tento nápoj upravil na vlastní recept, do nějž přidává mimo jiné čerstvý chléb! My vám nabídneme klasičtější verzi. Komplikovaný recept doplní kvalitní slivovice z českého ovoce, nejlépe ze specializovaného obchodu, jako je pražský PanAlfréd.cz, který vám v rámci Prahy dopraví zboží zdarma, kam je třeba.

Přísady:
Slivovice

Citronová šťáva
Cukrový sirup
Vanilkový cukr
Vaječný bílek
Pomerančová/citronová kůra
Sušené švestky

Postup:
Opět si připravíme shaker, do nějž nalijeme 4 cl slivovice, 2 cl citrónové šťávy a 1 cl cukrového sirupu. Přidáme čajovou lžičku vanilkového cukru a na závěr 2 cl bílku. Opravdu důkladně protřepeme a servírujeme v nízké sklenici. Tu ozdobíme spirálou z kůry citrusových plodů a přidáme sušenou švestku.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář