Hobby Tipy, rady, návody

Jak si vyrobit sám obrázky na stěnu

Obrázky zkrášlují naše domovy odjakživa a bez nich by stěny vypadaly pustě a prázdně. Vyrobit si je můžete velmi snadným způsobem. Ušetříte si tak peníze za nákladnou dekoraci, využijete zbytkový materiál, který doma najdete a ještě se užitečně zabavíte. K výrobě budeme potřebovat víka papírových krabic. Mnoho z nás má papírové krabice od bot někde ve skříni, kumbále nebo na půdě. Pokud je doma nemáte, zkuste se zeptat sousedů a známých, popřípadě se inspirujte a příště si už krabice schovávejte. Jdeme se společně podívat na to, jak vyrobit obrázky, které ozdobí váš interiér.obrázky

První část – příprava

Přichystejte si víka od krabic, popřípadě samotnou krabici sestřihněte tak, aby její okraje nebyly vyšší než 4cm. Některé obrázky mohou víc vystupovat do prostoru a jiné se naopak ztrácet, takže výšku víka neřešte. Mohou být také různých velikostí.

Druhá část – výběr dekoru

V druhé části si nastřádáme dekor, který se nám bude líbit. Může se jednat o proužky, kolečka, různé vzory, kytky, stromy. Tyto se dají použít ze zbytků tapet, ale také si obrázky, které vás zaujmou, můžete jednoduše vytisknout. Ať už černobílé nebo barevné provedení. Místo papíru je možné použít i textil. Jestliže vám v šitíčku zůstaly zbytky látek z šití potahů, závěsů, polštářů – můžete je nyní zužitkovat. Třeba máte doma zbytečně moc ubrusů, ložního prádla či závěs, který už nevyužijete? I tyto věci se dají stále zužitkovat.

Třetí část – obalujeme víka

Ve třetí části přistoupíme k samotné výrobě obrázku. Nastříháme si papír nebo látku ve velikosti víka a přidáme na každou stranu, pro začištění. Na horní část víka naneseme lepidlo na papír nebo universální lepidlo na papír a textil. Přiložíme dekor z papíru či látky a opatrně naneseme lepidlo i na boční strany a začistíme tak, že přečnívající okraje zahneme do vnitřní strany. Pokud si chcete ještě vyhrát, můžete dozdobit přilepením korálků, kamínků, mušliček a vznikne 3D obrázek. Nyní už stačí přibít hřebíček a zavěsit, kam si jen budete přát.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

1 kometář

  • Ahoj, třeba poradíte – máte zkušenosti s půjčovnami nářadí? Už mám doma krámů milion, pěkně se to prodražuje a před vánoci se mi nechce vyhazovat, ale zas nevím, jestli to není jeden velký podvod.
    Mám za rohem půjčovnu naradi-vesely.cz, má s nimi někdo zkušenosti?

    Dík

Zanechte komentář