Komerční články

Jak na správný spánek? Zaměřte se na ergonomii vaší ložnice

Autor angelo

[dropcap] M [/dropcap] áte špičkovou postel, kvalitní matraci, berete prášky na spaní, ale stále se vám nedaří rychle usnout a dopřát si spokojeného spánku? Může za to ergonomie vaší ložnice – tedy jednotlivé rozložení součástí a prvků, ale i barevný nádech celého prostoru. Pojďme se podívat, jak byste měli v daném směru výrazně zapracovat.

Postel je základ

Tím hlavním prvkem, se kterým pravděpodobně budete muset pohnout, to je postel. Odborníci na danou problematiku jasně říkají, že postel by neměla být v těsné blízkosti dveří, ale měla by na ně mít dobrý výhled.Ideálním umístěním je roh ložnice, jelikož ten symbolizuje také soukromí, které při spánku tolik potřebujete.Pokud vaše ložnice neumožní celkové rozmístění, můžete využít třeba různé paravány a závěsy nebo záclony, které na celkové intimitě místa na spaní přidají.

shutterstock_131595512

Přirozené světlo pomůže vašemu nervovému systému

Ložnice by však měla mít i dostatek denního světla. To velmi výrazně prospívá našemu nervovému systému, tedy psychice. I to má vliv na případné problémy se spánkem. A tak pokud se budeme cítit dobře, budeme i dobře spát. Ideální umístění oken je na jižní stranu. Samozřejmě zapomínat bychom neměli na rolety či žaluzie, jelikož v noci nechceme být rušeni třeba světlem z ulice.

Jemné barvy by měly dominovat

Svůj vliv na kvalitu spánku ale mají i barvy, které v ložnici využíváme. Ideální jsou jemné odstíny pastelových barev, které přispějí k naší celkové relaxaci. Zároveň dokážou uklidnit i oči a tak přispět k dokonalé pohodě. A jaká je správná volba? Pistáciová, světle modrá, zelená nebo fialová.

Ve stejných odstínech se samozřejmě vyplatí volit i povlečení, aby příjemně korespondovalo. U něho se zaměřte i na kvalitu materiálu a jeho typ. Samozřejmostí je teplejší flanel na zimu a vzdušný krep na období léta. Ročnímu období však měla odpovídat i konkrétní peřina a její tloušťka.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář