Tipy, rady, návody

Jak zabavit kočku v bytě, aneb aby gauč zůstal celý


Kočky jsou roztomilými společníky a v českých domácnostech se pravděpodobně již navždy zabydlely. Z někdejších lovců obtížných hlodavců, kteří se často potulovali po zahradě a spali ve stodole, se ale staly zvířaty bytovými. Náš životní prostor se s rostoucími cenami nájmů stále zvyšuje a s ním i místo pro kočičí hry. Co můžete kočkám dopřát i v panelákovém bytě, aby si přestaly brousit drápky na vašem gauči a záclonách?

Strom do obýváku? Proč ne!

Kočka má drápky a škrábe, s tím se prostě musíte smířit. Pokusit se jemné kočiči tlapky drápů chirurgicky zbavit je asi tak nelidské, jako kdybyste přišli o první článek každého prstu. Rozhodně proto k drastickým metodám nesahejte. Nábytek můžete ochránit jednoduše tím, že si pořídíte škrabadlo pro kočky, jaká se dnes vyrábí v nejrůznějších formách a velikostech. Vybrat si můžete z jednoduchých chlupatých válců i složitých konstrukcí s několika plošinami v různé výšce, opatřených často také kočičím domečkem. Vrcholem je pak kočičí strom, který simuluje rozvětvený kmen k lození i relaxaci.

Kočka moderní

Mohou-li mít interaktivní hračky vaše děti, proč ne také kočička? Kočka se mileráda bude honit za samohybným zvířátkem a chytat laserový paprsek jako mouchu. Je to přece jen lovec, nechte ji proto zkusit zvítězit nad utíkající myškou a pořádně se vyběhat. Hračky na baterky se vyrábí i s peřím – lovit vrabce je přece taky legrace. Bystřejší kočky si vyhrají s inteligentními interaktivními hračkami a hřišti, jež jim při správném použití udělí pamlsek. Zajímavé jsou zábavné okruhy, tedy dráhy, kde kotě může sledovat vystřelený míček, nebo nejrůznější šustící podložky.

Trochu klasiky nikdy neuškodí

Levné, ale efektivní a léty prověřené – to jsou klasické hračky pro kočky. Patří sem nejrůznější plyšáci, míčky, závěsné předměty, ale i tunely, jimiž zvířata ráda prolézají. Tyto drobnosti by měly patřit k základní výbavě už jen proto, že si je snadno vezmete s sebou, když jedete s kočkou třeba na dovolenoou. Ať už hledáte pouhou maličkost, nebo obří kočičí strom, určitě si vyberete v bohaté nabídce e-shopu Fera24.cz.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář