Tipy, rady, návody

Jak zlikvidovat zápach nohou

Nejen muži trpí tímto problémem, ženy nejsou žádnou výjimkou. Nemusí se přitom vždy jednat pouze o nedostatek v hygieně. Dnes se společně podíváme na to, jak se proti této nepříjemnosti dá bojovat. Stop trapasům a nepříjemným okamžikům.

Nejdříve je nutné si uvědomit, že zápach je způsoben nadměrným pocením nohou a baktériemi. Již během jednoho dne jsou schopny naše nohy vyprodukovat 0,5 l potu. Jestliže nemáte během dne možnost si umýt nohy, vyměnit ponožky a obuv, nemá tento pot kam odcházet. Stává se tak živnou půdou, pro bakterie, a ty produkují plyny. Jejich nepříjemný odér pravděpodobně sami znáte nejlépe. Zjistěte si také, zda máte dostatek zinku. Bylo prokázáno, že lidé mající nedostatek tohoto minerálu trpí tímto problémem častěji.

shutterstock_137163566

Zaměřte se na prevenci

Prodyšná obuv je přímo nutností, pokud je to možné, noste sebou náhradní pár ponožek a během dne si je vyměňte. Když se vám noha zpotí, vytáhněte z obuvi vložku, boty nechte vyschnout. Nezapomínejte také občas boty vyprat. V případě ponožek i punčoch volte kvalitní materiály. Těch pár korun navíc stojí za to! Vhodné je také pořízení vložek do bot s aktivním uhlím.

Rady a tipy

Dnes naštěstí seženete různé pudry, spreje, deodoranty, které pohlcují nadměrnou vlhkost. Pomocníci jsou to výteční, ale samotný problém to neřeší. Fungují spíše jako doplněk. Vyzkoušet můžete i lidové metody: koupel nohou v jedlé sodě, kypřícím prášku do pečiva, octové koupele, dubová kůra, hřebíček, přeslička, černý čaj, mateřídouška. Všichni jmenovaní mají antiseptické účinky a potlačují pocení.  Vnitřek boty pak vytřete peroxidem vodíku, který si nanesete na vatový tampon. Ten nejenže pohlcuje pachy, ale ničí bakterie.   

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář