Komerční články

Sprcha jako domácí wellness

Autor angelo

Sprchové kouty si v českých koupelnách našly poměrně velkou oblibu. Mnohdy jsou řešením pro zařízení malé koupelny, do které nelze umístit vanu. Ale vzhledem k výhodám sprchy, jakými je například výrazná úspora vody, energií i času, při jejich používání, jsou často součástí zařízení prostorných koupelen, které jsou vybaveny také vanou.

shutterstock_153348971

Ačkoliv se představa relaxace spojuje především s koupelí a vanou, není to pravidlem. Lidé stále častěji hledají pro svoje koupelny inspirace v magazínech o bydlení a designu a mnoho inspirativních tipů nabízí na svých webech i výrobci sanitární techniky a zařízení pro koupelny. Někteří výrobci, například RAVAK, nabízí pro zařízení koupelny kompletní koupelnové koncepty, které umožňují zařídit koupelnu v jednotném designu od umyvadla, vany a sprchového koutu, přes toaletní mísy, bidety, vodovodní baterie, sprchové a vanové zástěny, koupelnový nábytek až po speciální vybavení, jakými jsou hydromasážní systémy. Součástí této nabídky jsou i speciální koupelnové doplňky a vybavení, které umožňují proměnit každodenní sprchu na příjemný relaxační zážitek.

Velmi oblíbená je kombinace ruční sprchy a pevné hlavové sprchy velkých rozměrů, která je ideální například pro osvěžení chladnou vodou v horkých letních dnech, nebo prokrvení formou střídání horké a chladné sprchy. Ruční sprcha je využívána pro očistu těla, sprchování dětí a podobně. Kombinace ruční a hlavové sprchy je oblíbená nejen ve sprchových koutech, ale i jako výbava van s vanovou zástěnou, které jsou díky plochému dnu určené kromě koupele také pro sprchování. RAVAK má v nabídce kulaté i hranaté hlavové sprchy s průměrem až 30 cm s dešťovým efektem a také speciální panel s intenzivním proudem vody s efektem “vodopád”.

Speciální výbavou sprchových koutů jsou hydromasážní panely, které díky několika nastavitelným masážním tryskám umí proměnit sprchový kout na luxusní domácí wellness. Díky použití kombinace s ruční a hlavovou sprchou, případně “vodopádem” se pro vás sprchování stane nezapomenutelným zážitkem.

Užitečným doplňkem sprchy je také termostatická vodovodní baterie, která umožňuje regulaci teploty vody tak, že voda má stabilní teplotu po celý čas sprchování, i když proud vody několikrát zastavíte a znovu pustíte.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář