Komerční články Tipy, rady, návody

Jakými ukazateli se řídit při výběru nábytku do dětského pokoje? Vzhled není všechno

Zařídit království pro milované potomky je pro někoho hračka, jiný s tím zápasí. Hlavní roli hraje nejen nábytek do dětského pokoje, ale také dekorace a doplňky. Klíčem k úspěchu je pořízení vybavení, které je kvalitní, a přitom cenově dostupné.

Nábytek vybíráme podle věku dítěte. Miminka toho moc nepotřebují a spokojí se s dětskou postýlkou. Horší je to s předškoláky, protože musejí někde spát, hrát si, kreslit či vybarvovat obrázky. Najednou je nutné zajistit postel s matrací, psací stůl s pohodlnou židlí, dostatek úložného prostoru pro hračky i oblečení. Školáci mají obdobné požadavky, jen stůl by měl být prostorný, aby na něm měli dostatek místa pro učení anebo počítač. Teenageři si nepotrpí na luxus, spíše na na dekorace, plakáty, obrázky a komfortní odpočinkovou část.

Materiál a barva

Moderní nábytek do dětského pokoje se vyrábí z různých materiálů, které se od sebe liší odolností a trvanlivostí. Rozhodně byste měli myslet na oblé rohy stolu, postele a skříněk a snadnou omyvatelnost. Většina rodičů se přiklání k modelům z lamina a dýhy, protože jsou cenově příjemné, jiní vsadí na kvalitu masivního dřeva. Když se podíváte na nabídky prodejců, tak zjistíte, že je nábytek ve světlejších tónech. Ostré barvy totiž fungují jako rušivé elementy. Pokud však máte pokoj vymalovaný světlými odstíny, můžete upřednostnit modrou, oranžovou, růžovou i zelenou barvu.

Více dětí v pokoji

Jedináčci mají v pokojíčku většinou krásný dětský nábytek a dostatek místa na hraní. Pakliže máte více dětí, musíte řešit zapeklitější otázky. Kde budou děti spát a psát domácí úkoly? Tuto problematiku zachrání patrové postele a prostorné oboustranné psací stoly. Hlavně nezapomínejte na úložné prostory, nejlepší jsou vestavěné skříně, police a závěsné programy na stěnách. Díky tomu ušetříte místo a děti se nebudou v pokoji cítit jako sardinky.

O autorovi

angelo