Komerční články Tipy, rady, návody

Rádi se koupete v bazénu a nechcete se omezovat otevírací dobou plováren? Pořiďte si vlastní zahradní bazén

V dnešní době, kdy se v důsledku krize kolem pandemie koronaviru neustále zavírají veřejné plovárny a bazény, stále více lidí uvažuje o tom, že si na zahradě nechají postavit vlastní bazén. Pakliže vás toto řešení rovněž zajímá, pak vězte, že máte na výběr z řady možností.

Nadzemní versus zapuštěné varianty bazénů

V první řadě je třeba uvažovat, zda zvolíte nadzemní či zapuštěný bazén. Z hlediska životnosti a komfortu jsou vždy lepší spíše zapuštěné bazény. Navíc tolik nenaruší vzhled pozemku, neboť nijak nevyčnívají. Při zastřešení pak mohou posloužit nejen během letních dnů, ale prakticky po celý rok, takže se můžete koupat vždy, jakmile se vám bude chtít. Nemusíte se omezovat nějakou otevírací dobou, deštěm apod.

Jak je to s filtrací, respektive odvodem vody do ní?

Moderní bazény mají i důmyslně řešené filtrování, což platí kupříkladu pro každý bazén ALBIXON. Nejčastěji se využívá písková filtrace. Při koupi je vhodné si promyslet to, zda jsou lepší skimmerové bazény, nebo se lépe uplatní přelivové bazény. Rozdíl spočívá ve způsobu, jakým je voda přiváděna k filtrační jednotce. U přelivových modelů se na okrajích bazénu vyskytují žlábky s mřížkou, do nichž voda odtéká. Skimmerové bazény oproti tomu mají odvody vody zabudované přímo ve stěnách, což je lehce výhodnější, protože bazén nemusí být neustále napuštěný až po okraj, aby mohlo dojít k filtraci vody.

Bazény lze vytvořit zcela dle vašich snů a představ

V dnešní době si lze nechat postavit bazén přímo na míru. Nemusí se jednat pouze o klasický obdélníkový tvar, ale klidně na zahradě můžete mít bazén atypických tvarů a rozměrů. Vždy je však vhodné, aby měl dostatečně pevnou konstrukci. Moderní způsob, který tohoto požadavku docílí, představují bazény vypláštěné těžkou fólií. Díky ní se dá realizovat bazén v prakticky jakémkoliv tvaru dle přání zákazníka.

O autorovi

angelo