Hobby Tipy, rady, návody Zahrada

Pavouci v domě – odstraňte je s pomoci této bylinky

Nemusíte nutně mít panický strach z pavouků, zkrátka mohou být jen nepříjemnými a nevítanými obyvateli vašeho bytu či domu. Chcete je prostě a jednoduše dostat pryč z vašeho obydlí, nic osobního. Odstranit je, ale přitom jim nijak neublížit, to je věc, kterou chcete? Nezjišťujte, jak je možné, že se k vám nějaký pavouk dostal, spíše se zamyslete nad tím, jak zajistit, aby se k vám už nedostávali.

Bylinka, která může pomoci

Existuje jedna bylina, která vám v odpuzování pavouků může hodně pomoci. Nemusíte kupovat žádné chemické přípravky, dokonce ani nemusíte pořizovat žádné speciální pastičky a podobně. Postačí jednoduchá bylina, která je běžně k sehnání, není ani nijak zvlášť nedostupná, právě naopak. V kuchyni ji bude mít asi každý. Díky její pomoci jednoduše vypudíte pavouky z vaší domácnosti a už si nebudete muset lámat hlavu s tím, co dál dělat.

Využijte mátu

Jednoduchá bylinka, kterou lidé dávají do vody s citronem, do salátů, různých masových směsí a podobně. Stejně tak může pomoci všem, kteří se snaží zbavit pavouků ve své domácnosti. Pusťte se do pěstování máty, dejte jej do květináče, zasaďte a podlévejte. Když je v blízkosti máta, pavouka hned tak ve své domácnosti nenajdete. Pěstování této byliny je ideálním pomocníkem. Můžete také s pomoci máty svou domácnost provonět, což hodně pomůže.

Použijte mátový olej

Aplikujte pár kapek do svíček, použijte difuzéry nebo jednoduché aromalampy. Je zcela na vás, jakou variantu využijete, jak dopomůžete k provonění celého interiéru a celé domácnosti. Můžete také využít rozprašovač, smíchat vodu s 15 – 30 kapkami mátového oleje a pak už jen rozstříkejte v interiéru. Budete mít hotovo poměrně rychle, interiér bude krásně vonět a pavouci? Ti budou na hony vzdálení vaší domácnosti!

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář