Bydlení Hobby Zahrada

Jarní dekorace z přírodních zdrojů

Jarní dekorace vnese do vašeho bydlení tu pravou jarní atmosféru, energii a dobrou náladu. Vydejte se do přírody na procházku a přineste si kameny, větvičky a co vám břinkne do nosu. K tomu, abychom vytvořili vkusné dekorace, není mnohdy zapotřebí utrácet spoustu peněz. V dnešním článku si popíšeme, jak si vyrobit pěkné jarní dekorace.

By: Colin

By: Colin

Využijte drobné říční kamínky

Přineste si domu minimálně dvě až tři hrsti drobných říčních kamínků a kupte si universální lepidlo, které je vhodné pro řemesla. Použít se dá i sekundové lepidlo, ale s tím musíte pracovat nanejvýš obezřetně. Vyčleňte si nějaký starší hrníček i s podšálkem, který už se vám nelíbí nebo má jiné vady na kráse. Talířek z vnitřní strany polepte malými – spíše plochými kamínky. Pokud se kamínky barevně liší, můžete dávat řadu světlých a řadu tmavších. Postupujte od středu směrem k okrajům.

Jakmile máte talířek polepený kamínky, přejdeme k lepení kamínků na hrníček. Opět začínáme u spodního okraje a postupujeme směrem nahoru. V konečné fázi oblepíme i samotné ouško hrníčku. Takto kamínky oblepený hrníček splní funkci dekorativního květináče, který sebou přináší do vašeho domova i trochu kouzla z přírody. Nyní už stačí dovnitř vložit malý květináč s kytičkou popřípadě vytvořit další přírodní dekoraci. Do hrníčku vložte aranžovací hmotu a napíchejte kytičky, travinu, lístky a jinou přírodní ozdobu.

Větší říční kameny

Nemusí se nutně jednat o říční kameny. Možná, že najdete hezké kameny v blízkosti vašeho domu, parku, lesíka. Tyto opět přineste v tašce domů a postupujte stejně, jako u hrníčku s větším květináčem. Do něj pak můžete zasadit palmu, kytky nebo ozdobnou travinu. Takový květináč se bude vyjímat nejen na zahrádce, terase, balkóně, ale i v hale.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář