Bydlení

Klasický sporák nebo jeho vestavný bráška – čemu dáte přednost?

Bez sporáku si spokojen chod domácnosti dokáže představit jen málokdo. Jedná se o základní vybavení každé kuchyně, díky kterému vznikají lahodné pokrmy a vzhledem k pořekadlu „láska prochází žaludkem“ se i domov stává domovem. Stále žádanějším hitem dnešní doby jsou vestavné spotřebiče v čele s vestavným sporákem, který je vybaven o varnou desku – toto spojení je pro mnoho lidí lákavou vidinou moderně vyhlížející kuchyně. I přesto, že jsou vestavné sporáky tak oblíbené, mají i klasické sporáky své zaryté příznivce. Který z nich je tedy lepší? Toť otázka! V dnešním článku se této otázce, se kterou si v hlavě pohrává nespočet lidí, pokusíme přijít na kloub.

shutterstock_56404789

Pestré možnosti výběru

V současné době je trh zaplaven neskutečným množstvím jak klasických, tak i vestavných spotřebičů. Z hlediska vzhledu či možností k výběru si tak nemají co vyčítat, neboť jsou si víceméně rovni. K dostání je tak oblíbená sklokeramika, indukce či plyn a záleží jen na zákazníkovi, pro kterou možnost se rozhodnete.

Jak je to s umístěním?

Nyní se podívejme na to, jak a kam se sporáky umisťují. Zatímco klasické sporáky chtě nechtě vždycky musí stát na podlaze a to i tehdy, když byste se na hlavu stavěli, trochu přijatelnější řešení tak nabízí vestavné varné desky, které můžete umístit kamkoli si zamanete – samozřejmě s ohledem na přívod zdroje. Z čeho vyplývá, že vestavná varianta vám nabízí vícero možností k umístění a nemusíte tak být omezeni jen tím, kam se vám vejde klasický sporák.

Špína, prach a zbytky

V tomto ohledu klasické sporáky trochu pokulhávají. Vestavné varné desky kolem sebe nemají žádný volný prostor, kam by mohly zapadat zbytky, kde by se držela špína a prach, jako je tomu u klasických sporáků. V tomto případě ani nemá cenu namítnout, že sporák co možná nejtěsněji namáčknete k pracovní desce – tak či onak tam zbude škvíra. A i malá škvíra je místem, kam může lecco zapadnout. 

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář