Komerční články Zajímavé

Nečekejte, až léto zaklepe na dveře! Vyberte si mobilní klimatizaci už teď

Autor angelo

Ať už je na vině globální oteplování, nebo se jen nacházíme v teplejším období, po němž opět přijde menší doba ledová, na jednom se určitě shodneme. Léta v naší české kotlině bývají čím dál tropičtější. Čtyřicítky, které se táhnou po celé týdny, dovedou být neskonale vyčerpávající obzvláště v panelákových bytech. Připravte se na ně s mobilní klimatizací!

Okamžité ochlazení kdekoliv? Kdo by to nebral!

Elektřina a vhodný otvor ve stěně (postačí i ten okenní) – nic víc k instalaci přenosné klimatizace nepotřebujete. Proto jsou skvělé i do budov, kde je vrtání do stěn vyloučeno. Snadná instalace ale není jediný důvod, proč upřednostnit právě mobilní klimatizační jednotky. Díky jejich pořizovací ceně si je může obstarat opravdu každý, a za málo peněz slibují hodně muziky. Bývají totiž vybaveny kolečky, takže je můžete libovolně převážet po bytě a ochlazovat přes den pracovnu, večer obývák a v noci ložnici.

Vybíráme klimatizaci

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství mobilních klimatizací, mezi nimiž se běžný člověk dokáže jen stěží orientovat. Poradíme vám, podle jakých parametrů byste se měli rozhodovat:

Chladící výkon: Nejzásadnější parametr, udává sílu klimatizace. Jak velký výkon potřebujete, si snadno vypočítáte dle velikosti místnosti. Počítejte s tím, že na ochlazení 1 metru krychlového vzduchu je potřeba 30 W chladícího výkonu.

Cena: Zde se vyplatí porovnat pořizovací ceny jednotek s vámi zvoleným výkonem, ne naopak.

Spotřeba energie: U klimatizací je to trošku komplikované, jejich spotřeba je obecně nemalá. Úspornější jednotky tak začínají na spotřebě 800 W.

Hlučnost: Zvukově výraznější klimatizace mohou rušit ze spánku nejen vás, ale i vaše sousedy. Držte se proto pod 60 dB.

Pokud vám tento krátký návod nestačí, nechte si poradit odborníkem – třeba na webu klimatizace.zde.cz, kde současně naleznete obrovský výběr nejen mobilních klimatizací.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář