Tipy, rady, návody

Nedejte mouchám v domácnosti šanci!

Mouchy v domácnosti představují odvěký problém, který je pro většinu z nás nepříjemnou záležitostí. Ano, bude potřeba si připravit plácačku a počkat, až nějaká moucha sedne ve vaší blízkosti a patřičně zakročit. Není to však zdaleka jediný způsob, jak se much postupně zbavovat. Existuje řada osvědčených postupů, které se také těší velké úspěšnosti a nejsou ani nikterak složité.

shutterstock_99244016

Voda nebo cédéčka

U všech doporučení si vystačíte svépomoci. K jejich realizaci nebudete potřebovat nic extra zvláštního, vystačíte si hravě s tím, co máte běžně doma po ruce. Prvním tipem je jednoduché naplnění pevnějšího igelitového sáčku vodou. Následně ho shora uzavřete, například stáhnete pevně provázkem, a zavěsíte do míst, kde je velká koncentrace much. Lom světla ve vodě v sáčku bude vytvářet pro mouchy nepříjemnou duhu, která je zaručeně z daného místa odradí. Něčeho podobného a nakonec ještě jednoduššího lze docílit zavěšením CD nosičů, které spíše než lom světla vytváří jeho odraz.

Levandule, bazalka, pelargonie, skořice a chilli

Patříte-li mezi milovníky okrasných květin, máte při boji s mouchami také značné výhody. Tak například levandule, pelargonie nebo bazalka nejen že krásně voní a vdechne do interiérových prostorů tolik potřebnou svěžest, ale dokonce dokážou odpuzovat mouchy. Hmyz toto aroma obecně nemá rád a zdaleka se mu vyhýbá.

Vyzkoušet můžete také chilli se skořicí – pokud tuto směs umístíte například do misky k oknu, nedáte šanci vniknutí much do místností.

Důležitá je především prevence. Jednoznačně se vyplatí příslušenství do oken, v podobě sítí proti hmyzu. Jedná se o standardní záležitost, která výrazně eliminuje riziko velkého výskytu much v domácnostech. Stejně tak je dobré zkontrolovat, zda někde v misce květináče nestojí delší dobu voda nebo v blízkosti není zkažené ovoce – také tyto faktory totiž lákají mouchy do interiérových prostorů bydlení!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář