Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Pokládka dlažby, jaké jsou zásady? 1

Přemýšlíte nad tím, že by si váš prostor zasloužil něco nového a neokoukaného? Ideálně novou dlažbu. Hodí se nejen tehdy, kdy nový dům stavíte nebo rekonstruujete starší, ale také tehdy, kdy už prostě ta stará volá po lepším zacházení a nové vzpruze. Určitě to bude chtít nebrat na lehkou váhu a následně využívat opravdu kvalitní prostředky, kvalitní metody a podobně. Místo mezi domem a vaší bránou, chodník k domu nebo místo před garáží je totiž také vaší vizitkou. Přišel čas na to, abyste renovovali dlažbu nebo položili novou a lepší? Určitě budete potřebovat pár dobrých rad.

Rozhodnout se je nejtěžší

Jako první určitě budete muset rozhodovat o spoustě věcí. Budete muset vybrat tu nejlepší velikost, protože každý preferuje něco jiného a také volí podle toho, jak velká je plocha před domem, bránou a podobně. Dále volíte barvu, protože dnes už nejsou jen obyčejné šedé dlažby. Možnosti jsou široké, proto vyberete také tvar a strukturu. Opravdu je z čeho vybírat, nabídka je široká. Pár zásad se však vždy držte.

Vyberte funkci

O co vlastně půjde? Potřebujete chodníček k domu? Místo, kde bude stát auto? Terasu? Cestu ke garáži? Parkoviště? Ač si řeknete, že je to jedno, není. Musíte myslet na spoustu věcí, jinou dlažbu volíte, když na ní chcete nechat stát automobil, jinou, kterou zvolíte pro vaše cesty od brány k domovním dveřím a naopak.

Pozor na materiál

Ten je nejlepší volit kvalitní a možná si raději připlatit. Pod dlažbou schované podloží rozhodně neošiďte, protože to je něco, jako u domu základy. Když je podceníte, podceníte stavbu celého domu a to dobré není. Raději dobře a pohodlně investujte do podloží dlažby. Dbejte také na to, aby každý materiál byl hutněn zvlášť a to i v místech, ke by měla být vrstva nejsilnější.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář