Nezařazené

Chcete ochránit svá data před ztrátou?

Stačí krátký výpadek proudu při bouřce nebo zakolísání napětí v síti a váš rozpracovaný dokument, který zůstal neuložený, je nenávratně ztracen. A při delším přerušení dodávky elektřiny navíc nemůžete pracovat. Jak tedy ochránit počítač a zajistit jeho nepřetržitý chod? Jednoduchým a dostupným řešením jsou záložní zdroje UPS. Pomohou vám při nečekaném výpadku energie a ušetří tak váš čas i peníze.

Co všechno zvládne záložní zdroj

Záložní zdroje jsou krátkodobé i dlouhodobé v závislosti na kapacitě jejich akumulátoru a zatížení. Kromě pokrytí doby, kterou potřebujeme minimálně k záchraně svých dat, mohou udržet zařízení v chodu řádově i několik hodin.

Mimo to zvládne záložní zdroj také eliminovat obecné problémy spojené s veřejnou sítí, jako jsou napěťové špičky nebo rázy, které můžou způsobit rychlé opotřebování spotřebičů a poškození počítačů.

Jaké jsou typy záložních zdrojů

Podle způsobu fungování rozlišujeme v současné době tři druhy zdrojů nepřerušovaného napájení.

Offline systém záložního zdroje používaný pro nejmenší výkony přepne na akumulátor vždy při výpadku elektřiny i jiném problému v síti. Je nejjednodušší, nejlevnější a hodí se hlavně do domácností.

Pro složitější případy, například pro ochranu počítačových sítí v kancelářích, se používají interaktivní záložní zdroje typu Line Interactive, které disponují delší záložní dobou a dokážou do určité míry stabilizovat napětí.

Pro větší firmy jsou vhodné Online záložní zdroje, které patří k nejvýkonnějším, a zároveň finančně nejnáročnějším. Jsou v provozu 24 hodin denně, kdy jsou neustále dobíjeny.

Kde si vybrat záložní zdroj podle svých potřeb

Možností, kde pořídit záložní zdroj podle svých představ je celá řada. Mezi špičkové výrobce těchto zařízení se řadí italská firma Riello. Na českém trhu je zastoupená firmou Schmachtl, kde vám také poradí s výběrem záložního zdroje podle vašich požadavků.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář