Tipy, rady, návody

Praktické rady, jak zařídit malou koupelnu

Koupelna bývá v drtivé většině případů nejmenší místností v celé domácnosti. Spousta z vás proto každodenně snáší ranní tlačenice, kdy se každý člen domácnosti snaží ukradnout pro sebe alespoň kousíček místa. My vám prostřednictvím dnešního článku ukážeme, že i malá koupelna může vypadat vkusně. Přinášíme vám praktické rady, které vaší koupelně sice nepřidají na centimetrech, ale zaručeně jí zútulní a vy se tak v tomto interiéru budete cítit mnohem příjemněji. Když se nad tím zamyslíte, existuje celá řada věcí, jež se vám do koupelny musí vejít – umyvadlo, sprcha či vana, pračka a nějaká ta skříňka na ukládání nezbytností. Aby vaše koupelna nepůsobila chaoticky, musíte mít systém – a my vám poradíme, jak na to!

shutterstock_118024501

Úložné prostory, aneb kolik místa vlastně potřebujete?

Úložné prostory jsou potřeba vždy a všude. Ještě než se ale vrhnete na zbrklý nákup, zkuste si udělat představu, kolik prostoru vlastně potřebujete a od toho následně odvíjejte váš nákup. V případě malých koupelen platí, že čím méně nábytku, tím lépe. Obecně platí, že sázkou na jistotu jsou otevřené kontejnery či vkusné organizéry, které se dají zavěsit na zeď. Snažte se neokrádat sami sebe o místo zbytečným množstvím nábytku. 

3 rady, jak prostor opticky zvětšit

Spousta lidí, kteří využívají malou koupelnu, v tomto prostoru pociťují úzkost a stísněnost. Je to dáno malým prostorem, ve kterém se jednoduše necítí dobře – a to se společně pokusíme změnit. Níže popsané triky opticky zvětší a rozzáří i tu nejmenší koupelnu, a proto se nechte inspirovat!

  • Velké formáty obložení

    Možná to zní nelogicky, ale věřte, že je tomu tak. Zvolíte-li větší obložení, tím méně vytvoříte spár, které musíte nejen pracně čistit, ale navíc ve vás jejich absence vyvolá dojem, že se nacházíte v mnohem větším prostoru, než jak je tomu ve skutečnosti.

  • Světlé barvy

    Obecně platí, že čím světlejší interiér, tím lepší pocit z něho máte. Malá koupelna je ideálním místem, kde můžete tento pokus vyzkoušet. Klasická bílá, ale i jiné jemné odstíny dodají tomuto interiéru nádech vzdušnosti, což jistě oceníte.

  • Zrcadla

    Zrcadlo je nedílnou součástí snad každé koupelny. Kromě toho, že se v něm odrážíte, vám v malé koupelně prokáže i další svědomitou službu. Ve chvíli, kdy zvolíte velké zrcadlo – klidně přes celou stěnu – se vaše koupelna rázem zvětší jednou tolik!

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář