Tipy, rady, návody

Přesná měřidla jako základ nejen strojírenské výroby


Potřebujete vaši firmu kompletně vybavit různou měřicí technikou? Není se čemu divit, pravidlo mluvící o tom, že by se mělo třikrát měřit a až následně řezat, hovoří vcelku zřetelně. Myslet si, že ve firmě postačí pouze standardní pásmo či výsuvný metr, je přinejmenším dětinské. Jakákoli sebemenší nepřesnost vás jako majitele společnosti bude stát velké peníze a možná i zakázky jako takové. Která měřidla by tedy měla být základem pro vaši efektivní výrobu a kde takovéto nástroje nakupovat ve vysoké kvalitě již seřízené? Nepřestávejte číst, na obě otázky vám odpovíme.

Pestrá škála měřidel

Měřidel je skutečně obrovské množství a každé by mělo dokázat vykonat specifickou činnost. Jediným univerzálním je snad jen posuvné měřítko. To je ostatně k dispozici i v dílně každého domácího kutila, a to buď v klasické, nebo digitální podobě. Z ostatních měřidel je třeba upozornit na mikrometry nebo úhelníky, dutinoměry a úhloměry. Hodně důležitý bývá například ještě úchylkoměr.

Pro kontrolní stanoviště se hodí spíše kalibry

Precizní a především rychlá kontrola kvality výrobků lze jen složitě realizovat s posuvným měřítkem. Jednak by postrádala nejspíše na přesnosti a jednak by docházelo k velkým časovým prodlevám při výrobě, což si samozřejmě nemůžete dovolit. I proto je třeba objednat specifická měřidla, a to kalibry. Jde o měrky schopné jedním pohybem ukázat, jestli je výrobek kvalitní, nebo naopak zmetkový. Pro měření vnějších závitů se používají kroužky. U vnitřních trny. Jinak jsou k dispozici ještě třmenové varianty, případně provedení s měřením hloubky závitu.

Spolehněte se na specializovanou společnost

Mnohá měřidla lze pořídit velmi levně, nicméně po nákupu zjistíte, že nejsou seřízená, což vás bude stát další částku. Ve finále přeplatíte. I proto vsaďte na specialistu v tomto odvětví, společnost Michovský Tools. Ta se pohybuje v oboru již přes 20 let, většinu sortimentu má skladem a dodává jej do 24 hodin. Kalibrace a kalibrační protokoly k měřidlům jsou pro tuto firmu samozřejmostí. Přesvědčit se můžete sami na https://www.meridla.cz/.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář