Bydlení Tipy, rady, návody

Starý kartáček na zuby? Nevyhazujte jej! 1

Zubní kartáček používáte dnes a denně pro čištění zubů. S jeho pomocí odstraňujete všechny nečistoty, zbytky jídel, bakterie, zrníčka a spoustu dalšího. Aby fungovalo všechno tak, jak by mělo, je nutno myslet na správnou ústní hygienu. A tu si zajistíte nejen pravidelným čištěním zubů, správnou zubní pastou, ale například také pravidelnou výměnou zubního kartáčku. Ten je nutno měnit maximálně po třech měsících.

Zubní kartáček nevyhazujte

Když je použitý, hodíte zubní kartáček do koše? Nedělejte to! i když jej nebudete už používat na své zuby, může mít velkou spoustu dalších možností, kde využít kartáček. Pomůže vám při drobném úklidu, skvěle odstraňuje špíny i v těch nejtěsnějších prostorech. Starý zubní kartářek můžete využívat k mnoha věcem, některé vás mohou až překvapit. Kde všude používat starý zubní kartáček? Co s ním můžete uklidit?

Čištění kartáče na vlasy

Starý zubní kartáček může velmi dobře pomoci při čištění kartáče na vlasy. Jednoduše s ním odstraníte špínu v meziprostoru, zbytky vlasů, nečistot, lupů nebo i mastnoty. Velmi rychle se dostanete do každého zákoutí a vyčistíte vše, co potřebujete!

Povrchy v automobilu

Starý zubní kartáček může velmi dobře a účinně odstranit všechny povrchové nečistoty. Vinylové povrchy, které v autech jsou, dostávají často pořádně zabrat. Odstraňte všechny nečistoty. Uděláte to jednoduše, dostane se do všech zákoutí, štěrbin a nečistoty budou rázem všechny pryč!

Sprchová hlavice

Tvrdá voda může způsobovat usazeniny, které najdete na sprše a sprchové hlavici. Pokud hlavici pravidelně nečistíte, může jí to dokonce ucpat. Vezměte do ruky starší zubní kartáček. Nádobku s octem a ponořte do ní hlavici. Nechejte hodinu působit a poté se starším zubním kartáčkem odstraňte všechny nečistoty.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář