Nezařazené Tipy, rady, návody

Proměna staré kuchyně

Autor angelo

Nemusíte bourat ani kupovat novou

Vařit ve staré panelákové kuchyňské lince už správnou hospodyni nemůže bavit. Navíc, proběhla-li v ostatních místnostech bytu alespoň částečná renovace. Čím ovšem opotřebovanou linku nahradit, když se vám nechce bourat a ani nemáte moc peněz na stavební úpravy nebo koupi nové, moderní?

Proměna, ale vůbec nemusí být tak radikální. Chytřejší a lacnější variantou je jen výměna čelních dvířek a keramického obkladu.

Postupujte pomalu a pečlivě

Nikoliv korpus, ale nábytková dvířka jsou tím prvním, čeho si při pohledu na celou kuchyňskou linku všimnete. Odstrojujte linku odshora dolů, z korpusu vyjímejte i panty. Práce vám hodně ulehčí elektrický šroubovák. Ovšem nespěchejte, ať si zbytečně neponičíte původní korpus. Máte- li linku odstrojenou, můžete ji začít osazovat novými dvířky.

Nechte promluvit třeba grafiku

Jenže, podle čeho si dvířka z té obrovské škály barevných provedení a povrchových úprav vybrat? Zkuste něco nového, velmi originálního a osobního: digitální grafiku! Ta totiž umí přenést do povrchu hladkých nabytkových ploch vybraný motiv, dekor nebo fotografii, třeba pole máku, nebe, abstrakní motiv nebo klidně i váš snímek z dovolené) a to v dokonalé ostrosti a barevnosti.

Slaďte linku s „obkladem“

Když už zkoušíte roli designéra, elegantně byste měli vyřešit i prostor mezi horními a dolními dvířky linky. Sem se klasické keramické obklady nehodí. Co kdybyste přenesli motiv z kuchyňských dvířek i na obklad (v tomto případě designové sklo)? Sladění linky s obkladem „tak bude dokonalé“.

O autorovi

angelo

1 kometář

Zanechte komentář