Tipy, rady, návody

Recept na masový koláč

Dostali jste chuť na vynikající dezert? Pokud váš mlsný jazýček touží po něčem méně tradičním, ale přitom nekomplikovaném, dopřejte mu skvělý masový koláč! Prozradíme vám, jak snadno a rychle vykouzlit chuťovku, na které si pochutná celá rodina i případní hosté, kteří se ohlásili na poslední chvíli. Dobrá zpráva je, že vám příprava rychlého masového koláče nepotrvá déle než 45 minut.

Ingredience, bez kterých se neobejdete

Na ozdobu: 1 balíček cherry rajčátek

Na potření: 1 vejce

Na náplň: 1 vejce, 30 dkg sýra, 30 dkg šunky, 500 g mletého masa, 1 balíček špenátového protlaku

Těsto: 2 balíčky listového těsta

Podle chuti: sůl, mletý černý pepř

Podle potřeby: olej

Jde se na věc…

Příprava masového koláče vás mile překvapí celkovou nenáročností. Prvním krokem je osmažení mletého masa „na prudko“. Na další pánvi připravíte špenát. Zda zvolíte mražený nebo listový, je jedno. Špenát zahustíte vejcem a dochutíte solí.

Během doby, kdy budou maso a špenát chladnout, připravíte listové těsto. Podle typu formy vyválíte 3 stejně velké kruhy nebo placky. Formu vymažete nebo vyložíte pečícím papírem a na její spodní část položíte jednu část, propíchnete vidličkou a naskládáte připravené plátky sýry a šunky. Následuje směs masa a špenátu, kterou přikryjete druhou třetinou těsta. Postup zopakujte a vršek koláče ozdobíte cherry rajčaty a pomažete vejcem.

Poté masový koláč vložíte do trouby rozpálené na 180 °C. Jakmile zezlátne (po cca 20 minutách), můžete začít servírovat. Chybu však neuděláte ani v případě servírování za studena. Přejeme dobrou chuť!

O autorovi

Adam Valovy

Zanechte komentář