Komerční články Zajímavé

Repasované počítače, notebooky a telefony jako dárek k Vánocům

Notebooky, chytré telefony a počítače se v dopisech pro Ježíška objevují velmi často. V současnosti nejsou poptávaným dárkem jen tak z rozmaru, ale i z praktických důvodů. V rodině dnes potřebuje svůj počítač skoro každý člen – na online výuku i na práci z domova. Jenže kde na to má člověk brát?

Řešením, které byste měli zvážit i vy, jsou repasované počítače. Pořízením repasované techniky se sice připravujete o to kouzlo novoty a voňavého balení, ovšem užijete si řadu výhod. Pojďme se na ně podívat.

Důležitá je finanční úspora

Kolik stojí nový notebook? Samozřejmě záleží na tom, jaký si představujete. Ceny jsou různé od pěti až do padesáti tisíc, kolikrát i více. Dobrý notebook koupíte kolem 20 000 korun. Repasované notebooky mají hranice významně posunuté. Například v B kategorii (má občas nějaký ten škrábanec na víku nebo horší stav baterie – toto je vždy uvedené v nabídce) máte za pět tisíc parádní Acer s Intel Core i3, 8 GB RAM a 500 GB HDD pouze s nefunkční baterií. A baterka se dá vždycky dokoupit.

O záruku připraveni nejste

Repasované notebooky nejsou úplně bazarové zboží, jde o trochu jiný typ prodeje. Věc se má asi takto:

Velké nadnárodní firmy často obměňují svoji techniku v krátkých intervalech. Jakmile k této obnově dojde, „staré“ notebooky odkoupí firma zabývající se prodejem repasované techniky. Všechny je zkontroluje a ty, co jsou v dobrém stavu, dá do prodeje. Na repasovanou techniku je poskytována záruka v délce trvání 12 měsíců.

Nakoupíte pohodlně online

Repasované levné notebooky, telefony i počítače se dají koupit s veškerým pohodlím online. Prodává je například e-shop Malicomputer.cz. Jestliže si tam nějaký konkrétní model vyberete, nechte si zaslat jeho fotky a poptejte se na všechno, co vás zajímá. Prodejce vám pomůže s výběrem, na přání nainstaluje i potřebný software.

O autorovi

angelo