Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Sprchový kout na chalupě

Sprchovat se na chatě či chalupě je jistě velkým přínosem. Můžete zde bez obav přespat nebo strávit jarní víkend. Jak je známo, pokud nemáte obří letní sídlo, chalupa nebo chata skrývá málo prostoru. Vanu tedy můžete úplně zavrhnout. Co takový sprchový kout? Ten by se vám do interiéru hodil, je menší a poskytne podobný komfort.

Připraveno ke stavbě

Pokud máte předem připravený vhodný prostor, pak to už bude hračka. Najdete vhodný prostor, připravíte jej, přidáte odpadní trubky, které zabudujete, natáhnete přívod teplé a studené vody a následně už si myslíte, že máte vše připraveno. Nicméně před montováním si musíte odpovědět na otázku. S vaničkou nebo bez ní?

S vaničkou nebo bez?

Když zvolíte sprchový kout, pak budete muset řešit, jestli si jej pořídíte s vaničkou, do které budete vcházet nebo bez ní, kdy jednoduše otevřete skleněné dveře a budete ve sprchovém koutě. První případ je o něco pracnější, musíte místo připravit. Nicméně jej můžete vložit do rohu, a jestliže se objeví ve vaší chatě nebo chalupě nestandardní prostor, můžete jej využívat.

Kombinovat můžete různé materiály, zajistíte odtok vody, ochráníte stěny proti vodě, vyzdíte box, přidáte kachličkami a vše zajistíte sprchovými dveřmi nebo sprchovým závěsem. Tato metoda má spoustu příznivců, a pokud i vy fandíte sprchovým koutům s vaničkou, pak jděte určitě do toho!

Bude-li váš sprchový kout bez vaničky, neznamená to, že je nějak špatný. Odpadne vám možná shánění vaničky a speciální připravování prostoru. Stačí prostor zajistit a vykachličkovat. Následně napojíte na odpad, přidáte správné utěsnění, sprchové dveře a můžete se bez obav a problémů sprchovat na své chatě nebo chalupě.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář