Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Svařovací zdroje TIG. Tip na výhodný nákup

Autor angelo

V případě, že se v rámci své profese zabýváte svařováním kovových i nekovových materiálů, případně si jako správní kutilové čas od času chcete doma něco opravit, může se vám hodit tip na výkonné svařovací zdroje za výhodné ceny.

Svářečky TIG

Metoda, při níž se používá svářečka TIG, patří k těm klasickým. Dochází zde k obloukovému hoření mezi elektrodou, nejlépe wolframovou, a materiálem. Pakliže se použije zmíněná wolframová elektroda, jde o účinný způsob svařování, protože se tato součástka nikdy netaví.

Svářečka TIG je vhodná ke svařování hlavně kovových materiálů. Používá-li se pak střídavý elektrický proud, dá se s ní svářet také například hořčík, případně hliník a jeho slitiny.

Efektivní svářečka Pantermax TIG222DC

Pokud svářečku hodláte používat spíše výjimečně, není nutné utrácet za zbytečně drahý přístroj, který se uplatní spíše někde v průmyslu a větších dílnách, kde s nimi zaměstnanci svařují každý den. Jako příklad relativně laciného produktu lze vybrat model, který nabízí renomovaný internetový prodejce Pantermax.

Svářečka Pantermax TIG222DC vás vyjde lehce přes 10 tisíc korun, přičemž v rámci nákupu získáte nejen samotný přístroj, ale také nejrůznější příslušenství. Zejména se jedná o kabel se zemnící svorkou, redukční ventil či tlakovou láhev. Za toto zboží byste jinak zaplatili další stovky korun navíc. Součástí dodávky je rovněž praktická samostmívací kukla, která zajistí maximální ochranu zraku, což je při svařování velmi důležité, protože vzniká ostrý jas a jiskry. Bez použití patřičné ochrany byste si snadno přivodili zánět spojivek, v delším časovém horizontu by pak dokonce hrozilo oslepnutí.

Zmíněný prodejce samozřejmě nabízí řadu dalších produktů. V e-shopu je k dostání lehká a precizní invertorová svářečka za nízké ceny, jež je vhodná zejména pro hobby kutily a drobné řemeslníky. Pro náročnější zákazníky nechybí ani LCD invertorová svářečka. Dále zde jsou robustní svářecí zdroje, které pro změnu ocení profesionálové během každodenní intenzivní činnosti.

O autorovi

angelo