Bydlení Stavba a rekonstrukce Tipy, rady, návody

Levný a kvalitní truhlářský materiál za hubičku? Poradíme vám, kde jej seženete!

Autor angelo

Ať již profesionální truhlář, tesař, ale i šikovný kutil. Ani jeden z nich se neobejde bez kvalitního materiálu. Víte, kde nakoupíte levně, aniž byste byli nuceni slevit ze svých nároků?
Práce se dřevem má své kouzlo. Obklopíte-li se dřevem, ocitnete se blíže k přírodě. Přitom ze dřeva v současné době můžete vyrobit i na pohled zajímavé designové prvky.

Časem prověřený materiál

Dřevo je časem prověřený materiál. Napříč historií se z něj stavěly domy, terasy, nábytek, umělecké předměty i předměty pro denní potřebu. A velké oblibě se těší i dnes. I v současné době se z něj staví domy, terasy, nábytek a předměty pro denní potřebu. A mnohem víc.

Dřevo jako umění

Dřevo se ovšem odnepaměti používá jako prostředek uměleckého vyjádření. Díky dřevu si užíváme zvuku Stradivárek, dřevěný je ale i obyčejný prak, luk a šíp. Ze dřeva postavíte kouzelný zahradní domek, ale i luxusní dřevostavbu. Obklopenou neméně luxusní dřevěnou terasou. A viděli jste už dřevěné kolo? Je lehké (na rozdíl od ocelového), odolné (na rozdíl od hliníkového) a levné (ve srovnání s karbonovým). Zkrátka ideální.

Pro řezbáře i truhláře

Šikovný řezbář s dřevem doslova kouzlí. Vyrobí z něj sochu, loutku, uměleckou mísu i vázu. Dejte mu do ruky dláto a kus dřeva a začne tvořit. Truhlář zase zvládne výrobu masivního nábytku, postele, skříní, stolů a židlí. Záleží na materiálu, jejž má k dispozici. A v současné době je rozhodně z čeho vybírat.

Dřevotříska a OSB desky

Vezměte si takovou dřevotřísku. Z té můžete mít podlahu, stupínek i nábytek všeho druhu. Dřevěné podlahové palubky využijete jako obklady na stěnu, strop, fasádu, vyrobíte z nich ovšem i dveře a samozřejmě podlahu. Velké oblibě se těší i OSB desky. Jsou levné i šetrné k životnímu prostředí. Z tohoto všestranného materiálu postavíte zahradní domek a opět i podlahu.

Zaměřeno na deskové materiály

Tímto ovšem nabídka deskového materiálu zdaleka nekončí. Najdete v ní i desky DTD, MFP, MDF a HDF. Orientujete se v těchto označeních? DTD a MFP jsou desky dřevotřískové, MDF a HDF se vyrábí z dřevěných vláken. Jsou tvarově stabilní, nenáročné na údržbu a snadno se s nimi pracuje. Zkrátka ideální truhlářský materiál.

Dřevěné palubky Domažlice

Sháníte kvalitního a cenově dostupného dodavatele? Už nemusíte. S velmi slušnými cenami dřevařského materiálu se setkáte v domažlickém Dřevoškrtu, jehož odborný personál vyhoví požadavkům i toho nejnáročnějšího zákazníka. Přehled veškerého sortimentu je ovšem k mání i na internetu. Navštivte stránky www.drevoskrt.cz (prodej palubek Domažlice) a vybírejte v klidu domova. Do kamenného obchodu pak dorazíte s konkrétními požadavky.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář