Tipy, rady, návody

Užitečné rady pro čištění čalouněného nábytku

Zdědit nádherný a starožitně vonící nábytek po prababičce je úžasné pro chvíle plné nostalgie, ovšem co se čištění týče, už to tak veselé není. Možná se i u vás na půdě skrývá několik kousků, které jsou sice staré a mají svou hodnotu, ale po létech používání už jejich vzhled nestojí za nic. Možná by jim prospěla kvalitní péče, kterou byste nábytku vnesli opět nová nádech a šmrnc. Nejen starožitný nábytek si zaslouží pozornost, zvláště pak ve chvíli, kdy se chcete pustit do jeho čištění. Proto jsme se rozhodli vytvořit náš dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak správně čistit čalouněný nábytek!

haN91uJvkgwhq_pEIYBuA5OyH4wHUgTVp2dThF_M-ts

Dvakrát měř, jednou řež!

Pustit se do nadšeného čištění čalouněného bez rozmyslu a rozvahy by se vám taky nemuselo vyplatit. Ještě než se tedy do údržby pustíte, přesvědčte se, že se nejedná o specifický druh čalounění, které by si vyžadovalo speciální péči. Dobré je taky vědět, čím nábytek chcete čistit. Věřte, že složení nebo návod k použití se na prostředky nepíše jen tak pro nic za nic, ale má to svůj podstatný důvod.

Silné znečištění chce čas, ne unáhlenost!

Je váš čalouněný nábytek hodně znečištěný? Pak zapomeňte na unáhlenost, protože právě ta je nejčastější příčinou nenávratného poškození drahocenného vybavení. Pokud si nebudete jistí, neostýchejte se konzultovat způsob čištění s odborníkem.

Postupujte opatrně!

Nejdříve je třeba skvrnu odstranit pomocí vysavače za použití kartáče s měkkými štětinami. Jedině tak svou nedbalostí čalounění nepoškodíte a neodřete. Ošetření provádějte plynulými a pomalými tahy a to vždy po směru vlasu.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář