Tipy, rady, návody

Užitečné tipy pro výběr povlečení

Ačkoli se mnoho lidí drží názoru, že základem kvalitního spánku je správná kombinace roštu a matrace, pravdou je, že i povlečení má do této skutečnosti hodně co mluvit. Stejně jako si dáváte záležet s výběrem matrace, roštu či peřiny, byste si měli dát záležet i při výběru povlečení. Právě s povlečením přicházíte během spánku nejvíce do styku a vzhledem k tomu, že spánkem strávíte třetinu vašeho života, je na dotek příjemné a hebké ložní prádlo zkrátka nutností. Proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na užitečné tipy, jež vám pomohou při výběru povlečení. S námi nemůžete udělat chybu!

shutterstock_131595512

Tip č. 1: Materiál

Hned zkraje to nejdůležitější kritérium: materiál. V tomto ohledu je lepší spolehnout se na ověřenou klasiku, experimenty by se vám nemusely vyplatit. Byla by chyba hledět při výběru povlečení jen na vzhled, protože stejně tak důležitá je i praktičnost. Sázkou na jistotu je ložní prádlo z bavlny. Je-li povlečení vyrobeno ze 100% česané dlouhovláknité bavlny, pak je řeč o tom nejkvalitnějším ložním prádle, které si vůbec můžete pořídit. Pro zimu je naopak jasnou volbou flanel. Výborně vás zahřeje a co si budeme povídat, na dotek je velice příjemný a spánek v něm bude klidný a plnohodnotný.

Tip č. 2: Gramáž

Dalším důležitým kritériem je i gramáž ložního prádla. Obecně to funguje tak, že čím řidší a průhlednější ložní prádlo, tím větší srážlivost. Nemusíme to tu rozebírat do posledního puntíku, zkrátka stačí říci, že jakmile skrze povlečení uvidíte až na druhou stranu obchodu, pak od něho dejte ruce pryč.

Tip č. 3: Barvy

I barva hraje při výběru povlečení důležitou roli. Mnoho lidí si ložní prádlo vybírá podle toho, jakou barvou mají vymalovanou ložnici. Na jednu stranu je to jistý krok, ovšem pro se nepustit do experimentů? Jakmile bude vámi vybrané ložní prádlo po materiálové a gramážové stránce v pořádku, pak se můžete odvázat a pořídit si povlečení v zajímavých barvách a pestrých vzorech.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář