Bydlení Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Vinyl se pro podlahy dokonale hodí

Vybrat si do bytu podlahu není zase tak složité, jak by se při dnešním širokém výběru mohlo snad zdát. Kdo hledá odolnost, vizuální přitažlivost, snadnou udržovatelnost, a přitom příjemnou cenu, ten tolik možností přeci jen nemá. Jednou z těch nejlepších jsou vinylové podlahy.

Velká houževnatost

Asi každému je jasné, že podlaha by měla být hlavně velice odolná, zvláště, když se hodně používá. A přesně toto je jeden z hlavních důvodů, proč vůbec uvažovat o podloží z vinylu.

Vinylové podlahy se běžným užíváním jen tak nepoškodí. Hodně samozřejmě záleží na zátěžové třídě. Do obývacího pokoje, případně do ložnice je možné koupit levnější podlahu z nižší zátěžové kategorie. V těchto místnostech se příliš vysoké opotřebení nepředpokládá.

Naopak do předsíně je vhodné koupit podlahu s vysokým zátěžovým stupněm, jelikož se jedná o místo, kde běžně lidé chodí v botách, často i s podpatky.

Navíc hlavně v zimních měsících bývají podlahy v předsíni často mokré kvůli nanesenému sněhu zvenčí. Vinyl je voděodolný, takže tento druh problémů není potřeba nějak speciálně řešit. Stačí jen případné kaluže setřít hadrem.

Vzhled

Pokud by šlo vinylovou podlahu přirovnat k nějakému zvířeti, nejspíše by to byl chameleón. Ten na sebe také umí vzít celou řadu podob. Vinyl samotný na sebe může vzít víceméně jakýkoliv vzhled, který si zákazník přeje. Kdo touží mít doma dřevěné podloží, avšak nechce příliš utrácet, zvolí si vinylovou alternativu. To samé se však dá říci třeba i o mramoru nebo kameni.

Pokládka

Co se složitosti pokládky týče, je nutné rozlišovat mezi plovoucími podlahami a těmi lepenými. V prvním případě je možné pokládku provést svépomocí. Je sice nezbytná nějaká drobná teoretická příprava, nicméně každý zdravý dospělý jedinec by s něčím takovým neměl mít problém.

Pro lepení podloží je lepší si pozvat podlahové studio Praha. Jedná se totiž o mnohem odbornější práci, která vyžaduje zásah profesionálů.

O autorovi

angelo