Bydlení

Vybíráme interiérové dveře

Autor angelo

Při zařizování bytu či domu jsou interiérové dveře významným stylotvorným prvkem. Při jejich výběru bychom měli postupovat velmi obezřetně, protože není úplně jednoduché vyměnit je za jiné. Před volbou interiérových dveří byste si měli ujasnit, v jakém stylu plánujete zařídit interiér a podle toho zvolit styl dveří tak, aby dveře zařízení interiéru stylově doplňovaly.

shutterstock_139013276

Základní otázkou je konstrukční typ dveří. Záleží jen na Vás, jestli si vyberete dveře klasické křídlové, pověšené na panty do vestavěné zárubně anebo méně typické posuvné dveře, které se posouvají po stěně anebo se zasunují do stěny, do takzvaného pouzdra.  Posuvné dveře oproti klasickým dveřím přinášejí velkou výhodu – šetří místo, takže se dají použít i ve stísněných prostorech.

Dalším kritériem, které při výběru interiérových dveří budete muset posoudit, je materiál, z kterého jsou dveře vyrobené, a dále jejich barva a povrchová úprava.

Samostatnou kapitolu tvoří celkový design dveří. U většiny výrobců a prodejců dveří si můžete vybrat z mnoha povrchů a dekorů. Většina dodavatelů nabízí také speciální typy dveří – protipožární, kouřotěsné anebo protihlukové. Nejobvyklejší materiály pro výrobu interiérových dveří jsou dřevo, sklo a kombinace dřeva a skla.

Poměrně obvyklým způsobem povrchové úpravy dveří a zárubní jsou dřevěné dýhy s přirozenou strukturou různých druhů dřeva. Povrch, který je krytý tenkou vrstvou transparentního, vodou ředitelného laku, vyžaduje citlivý a opatrný přístup při údržbě a čištění dveří. Tato povrchová úprava představuje estetickou špičku pro náročné.

Lakovaný povrch v různých barevných variantách s možností potisku je další variantou povrchové úpravy interiérových dveří.

Speciální laminátový povrch CPL je mimořádně odolný proti poškrabání, slunečnímu záření i vlhkosti, vhodný pro místa s velkou zátěží. Laminátové fólie jsou v nabídce v několika tloušťkách a v mnoha dekorech od imitace struktury dřeva až po jednobarevné a metalické odstíny.

Novinkou je esteticky špičkové řešení povrchové úpravy SOLO 3D, které je stejně odolné jako povrch CPL a současně dokonale imituje strukturu přírodního dřeva.

Pokud uvažujete o výběru interiérových dveří, zkuste si vybrat pomocí konfigurátoru dveří na www.sestavsidvere.cz

O autorovi

angelo

Zanechte komentář