Hobby Tipy, rady, návody

Výroba – medové mýdlo, které krásně voní a pomáhá

Rádi doma něco vyrábíte a snažíte se, aby lidé okolo vás dostávali dárky, které jsou moderní, z vaší vlastní dílny a jde tedy vidět, že vám na obdarovaných záleží? Vyzkoušet můžete moderní a krásné kosmetické přípravky, které jistě udělají radost jako dárek, zejména ženské části rodiny. Tvořit však můžete také pro sebe, pro vlastní dobrý pocit, pro to, abyste snížili náklady nebo jen tak, protože vás to baví, když vám vzniká pod rukama něco neopakovatelného a krásného.

Medové mýdlo, které pomáhá

Příroda nám dala spoustu dobrého a krásného, jen ne všichni to využívají. Například takový med, ten je pro lidské tělo skvělým pomocníkem. Umí osladit vše, co potřebujete, ale také je šetrný k pokožce a pleti. Krásné a hydratační medovo – mléčné mýdlo je tím pravým pro vaši pokožku. Umí zklidnit podrážděnou pokožku, krásně jí hydratuje a také má antibakteriální účinky. Umí pomoci v léčbě akné, je dobrý proti stárnutí pokožky a pomůže pleť rozjasnit. Jak si takové zázračné mýdlo vyrobit v domácích podmínkách? Bude to velmi rychlé!

Co budete potřebovat:

  • Kozí mléko na bázi mýdla
  • Formička s nejrůznějšími motivy (ideální je s motivem včeliček)
  • Přírodní včelí med
  • Mýdlové barvivo (žluté a červené, ale volba je na vás)

Jak postupovat:

Vezměte jedno kilo kozího mýdla a zmenšete jej na dvě větší kostky, případně na ještě menší kostičky. Rozpusťte ve vodní lázni, pravidelně promíchávejte. Jakmile je rozpuštěno, přidejte dvě velké lžíce medu, kapky žlutého barviva, jednu kapku červeného barviva a opět promíchejte. Tuto směs nalijte do formiček a nechejte na chladném místě tuhnout. Jakmile je hotovo, vytáhněte z formiček a máte hotovo. Pak už stač jen dekorativně zabalit a předat těm, kterým to má udělat radost.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář