Zahrada

3 tipy na jednoduché oživení zahrady

I když zahradní práce a pobyt v tomto prostředí není zrovna na pořadu dne, ani se nenadějeme a začne se rozjařovat. Abychom si zpříjemnili dlouhé zimní večery, můžeme již nyní popřemýšlet, jak by se dala zahrada na jaře oživit!

Královna všech květin – Růže

Především, pokud se vám zdá, že vaše zahradní prostory postrádají ten pravý „šmrnc“, máte se nad čím zamýšlet. Cesta k podstatné změně nemusí být nikterak složitá, přinášíme vám tři tipy, jak jednoduše vnést do zahrady kousek nových rozměrů.

Zajímavé rostliny

Prvním námětem je pořízení zajímavé, netradiční rostliny. Tu se nebojte co nejvíce zviditelnit. Ideální je, pokud ji umístíte do popředí. Nemusí se jednat o žádnou velkou rostlinu a navíc byste to neměli ani přehánět s množstvím. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. A jaká by mohla být výjimečná rostlina, která by zanesla nový dech do každé okrasné zahrady? Může jí být například netřesk – poskytne spoustu kultivarů a není náročný na pěstování.

Vytvoření zákoutí

Máte-li k tomu dostatečné prostory, vyplatí se na zahradě vytvořit zákoutí. Bude se jednat o místo, které upravíte dle vašich představ. Zákoutí doporučujeme situovat někde na okraj zahrady. Při jeho budování lze sáhnout po mnohých dekoračně-účelových prvcích. Nemusíte zabíhat do složitostí. Vystačíte si například s plastikami nebo kameninovými nádobami. Do nich se budou v těchto prostorách hodit třeba kapradiny, kopretiny nebo fuchsie. Máte-li k dispozici kůru nebo dřevěné prvky, i ty se sem budou hodit.

Tůňka s vodou

Posledním tipem nechť je tůňka s vodou, kde můžete vysadit i vodní rostliny. A co třeba pestrobarevné rybky? Vodní tůňka nemusí být vůbec velká. Jedno je však jisté. Vnese do zahrady nový život. Můžete-li v blízkosti umístit i lavičku, lze počítat s tím, že si tyto exteriérové prostory oblíbíte a stanou se místem, kde budete často relaxovat!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář