Bydlení

Latex v posteli ocení i miminka

Autor angelo

Je pružný, ale prodyšný. Pevný, ale pohodlný. Co je to? Přece latex a z něj vyrobená matrace! Hodí se pro alergiky, miminka i lidi trpící bolestmi zad.

Mnoho lidí si latex spojuje hlavně s pryžemi, pneumatikami a různými ochrannými prostředky. Méně jich už ví, že se z latexu vyrábí matrace se skvělými ortopedickými a antialergenními vlastnostmi.

PR článek Slumberland Latex v posteli ocení i miminka 1(1)

Co je vlastně latex

Latex je název pro surový kaučuk, který se dále dělí na přírodní a syntetický. Přírodní je tekutina, která vytéká z poškozené kůry tropického stromu kaučukovníku brazilského. Syntetický kaučuk se vyrábí polymerací nebo kopolymerací nenasycených uhlovodíků.

Přírodní latex kaučukovníku slouží k zacelení ran, a proto se vyznačuje pevností a zároveň prodyšností. Navíc je velmi hořký a kvůli tomu nechutná býložravcům ani drobnému hmyzu. Roztoči nejsou výjimkou a latexové matrace jsou proto jasnou volbou pro alergiky a astmatiky.

Když to shrneme, mezi hlavní výhody přírodního i umělého latexu patří:

  • prodyšnost,
  • tvarová stálost,
  • pružnost,
  • odolnost vůči poškození,
  • hygiena,
  • pohodlí.

Latexová matrace se hodí i do nejmenší postýlky

Latexové matrace si nejlépe rozumí s lamelovým polohovacím roštem. Právě na něm může skrz odvzdušňovací kanálky volně proudit vzduch a matrace se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla.

Díky vysoké prodyšnosti se nemusíte bát, že byste se na matraci nadměrně potili. Matrace z tohoto materiálu jsou proto vhodné pro miminka, která prospí až 16 hodin denně.

V mnoha matracích je pro zvýšení pozitivních vlastností latex kombinován s dalšími materiály, nejčastěji s různými typy paměťových pěn. V matracích pro miminka ho pak najdete ve společnosti kokosové desky, díky které se dosáhne požadované tuhosti.

Polštář z latexu na spaní i práci

Kromě latexové matrace můžete svou postel doplnit také latexovým polštářem. Anatomický polštář TOM od českého výrobce Slumberland je vyroben z viscoelastické pěny, díky které vyniká jak tvarovou stálostí, tak vysokým komfortem.

Polštář je vhodný zejména pro alergiky, astmatiky a osoby trpící bolestmi krční páteře.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář