Tipy, rady, návody

3 triky, jak hravě zvětšíte úložné prostory

Úložné prostory jsou v drtivé většině domácností nedostatkovým zbožím. Nezáleží na tom, zda žijete v bytečku 1+kk nebo obýváte prostorný domeček – úložných prostorů není nikdy dost. Možná i u vás doma často řešíte problém v podobě mnoha věcí, které potřebujete někam uložit, ale zkrátka nemáte kam. Nebudeme si nic nalhávat – ve většině případů to není způsobeno malým bydlením jako spíše tím, že zbytečně hromadíte věci, které nepotřebujete, ale nemáte to srdce se jich definitivně zbavit. Obecně je to tak, že si stále pořizujete nové a nové věci, ačkoli vaše bydlení zůstává velikostně pořád stejné. Naštěstí pro vás máme šikovné triky, jak úložné prostory nafouknete na maximum.

Nábytek

  1. Oblečení a boty

    Co se oblečení a bot týče, jedná se o největší lidskou neřest. Možná se i vám v botníku schovávají minimálně dva páry bot, které již dávno nenosíte, protože vám jsou o dvě čísla menší a ve skříni naopak skladujete trička, ze kterých vám leze půlka zad. Co už nenosíte, vyhoďte. Nečekejte, že se vám nohy zmenší či že do oblíbených kalhot zhubnete – je to marné!

  2. Knihy a časopisy

    Knihovnu má doma každý, a proto se není čemu divit, že i knih je všude plno. Což o to – kdybyste knihu přečetli a pak jí uložili na své místo, nebyl by to žádný problém. Jenže až žalostně mnoho lidí skladuje knihy, o kterých ví, že už si je nikdy nepřečtou. A podobné je to s časopisy. Možná odebíráte pravidelně nějaký výtisk a poctivě si všechny kousky schováváte. Proč? Myslíte si, že vám někdo vrátí peníze, které jste za jejich pořízení utratili? Nebuďte naivní!

  3. Make-up

    Nyní se dostáváme k ženskému problému – hromadění kosmetiky. Není ženy, která by se nespoléhala na příjemné vlastnosti dekorativní kosmetiky, díky které se cítí sebevědoměji. Ruku na srdce – není i váš šuplík či skříňka plná různorodých přípravků, ze kterých polovinu dávno nepoužíváte, ale přesto je skladujete? A není to zbytečné? Udělejte si čas a zbavte se všeho, co již nepotřebujete, alespoň tak uděláte místo novým výrobkům. A to přece stojí za uvážení.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář