Tipy, rady, návody

Barvy rozzáří vaše bydlení!

Barvy hrají v bydlení důležitou roli. Nejenže se podílí na celkovém pocitu zařízenějšího interiéru, ale zároveň se díky nim cítíte příjemněji a chcete v místnosti trávit více času. Ano, neutrální odstíny v podobě bílého či béžového nátěru jsou sice univerzální a dají se hravě kombinovat s jakoukoli jinou barvou, ale nijak zvlášť vás nestimulují. Naopak zářivé a pestré barvičky dokážou s vaší náladou hotové divy! Nebojte se proto vyhlásit menší barevnou revoluci a rozlučte se se starou a nijak zvlášť nezajímavou výmalbou vašeho bydlení. Veselé barvy nejen zlepší vaší náladu, ale hravě odbourají i únavu a mohou se podílet na lepší vzájemné komunikaci. Inu kterou barvu si pustíte do bytu?

shutterstock_80521384

Červená

Červená barva nemá zatím v českých domácnostech velké zastoupení. Spousta z vás si tuto barvičku spojí s nechvalně známými vykřičenými domy, díky čemuž se jí pak vyhýbáte co možná nejširším obloukem. A to je škoda! Nutno podotknout, že se nemusíte ihned rozhodovat pro ten nejkřiklavější odstín, ba naopak s klidným srdcem sáhněte po světlejší variantě. Červená podporuje přátelskou atmosféru a nabijí vás energií. 

Růžová

Mezi kontroverzní barvy rozhodně patří i růžová. I tomuto odstínu se spousta lidí vyhýbá, tentokrát však z přesvědčení, že je to typicky ženská barva, která se nehodí kupříkladu na použití k výmalbě obývacího pokoje či jiného interiéru. Máte i vy růžovou barvu spojenou s panenkou Barbie? Pak děláte chybu! Na růžovou rozhodně nemusíte hledět jako na žvýkačkovou barvu, neboť i v tomto případě můžete volit mezi pestrou škálou odstínů.

Modrá

Zatímco růžová je spojována s ženami, modrá naopak s muži. Z tohoto důvodu je i tato barva často opomíjená, ačkoli se říká „modrá je dobrá“. Použijete-li modrou k výmalbě vašeho domova, navodíte si tak dojem dovolené u moře – a co víc, budete si moci příjemné pocity, které zažíváte na dovolené, připomínat celý rok. Pozor! S modrou barvou musíte opatrně – sáhnete-li po nedostatečně prosvětleném odstínu, navodíte si tak zbytečně studený pocit.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář