Bydlení Tipy, rady, návody

Pokojíček, kde se dětem bude líbit!

V případě našich potomků bývá dětský pokoj místem, kde nejčastěji řešíme nepořádek. Bohužel mnoho maminek (včetně mě) dělá tu chybu, že po dítěti uklízí „jeho“ binec. Mnohdy máme pocit, že mluvíme do dubu. Několikrát řeknete, aby si dítě uklidilo pokojíček, ale odezvy se nedočkáme nebo to odflákne tak, že to uklidíme po svém. Druhá varianta je lepší, protože se alespoň dítě snažilo. Mnohokrát si řekneme, že tentokrát už NE – neuklidíme ten svinčík a basta. Jenže pak nám to hýbá rukama a děsíme se, že přijde návštěva a my nepořádek kdekoliv v bytě bereme, jako naší vizitku. Tak jednoduše jdeme a uklidíme to.Jak rychle vymalovat pokoj

Pořádku se dětí musí učit od útlého věku

Pokud se jedná o zcela malé děti, je pomoc s úklidem na místě, jenže mnohdy nevědomky omlouváme dokola, až si uvědomíme, že náš potomek není zase tak malý. Proto je vhodné učit děti pořádku už od malinka. K tomu může pomoci účast dítěte na zařizování jeho „království“. Není nic špatného na tom, pokud se zeptáme dětí, jaký by chtěli pokojíček. Holčičky možná budou toužit po růžovém koberci, světlém nábytku a kytkách na stěnách. Kluci naopak zatouží po dekorativní malbě jejich oblíbeného auta, animovaného hrdiny a koberec až tak řešit nebudou, hlavně, aby nechybělo lano a patrová postel v podobě lodi.

Pusťte se do proměny pokojíčku zároveň s dětmi

Možná to vypadá, že obchodujete se svými dětmi a možná, že to tak trochu i je. Něco, za něco. Budeš mít své malé království, ale musíš si udržovat pořádek. Už jsi viděla princeznu v zámku s odpadky? Chceš na své lodi plout mezi modrými vlnami na koberci nebo kupou triček, trenýrek a papírků od čokolády? Dítě by se mělo v pokojíčku cítit skvěle, a pokud se mu jeho pokoj bude líbit, bude chtít ten pocit zažívat znovu. A pak dohody se mají plnit-to nás ostatně učili také. Vezměte barvy a namalujte dětem na stěnu auto, kytky, ptáčky, Tarzana – co si jen bude přát. Loď se dá udělat z obyčejné patrové postele, kde jen našijete z látky mantinely a kruhová okýnka. Vůbec nemusíte utrácet majlant, abyste dětem vyšňořili jejich království.

 

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář