Komerční články

Vše o rohové sedací soupravě

Autor angelo

[dropcap] P [/dropcap] ři zařizování nového bytu bude sedačka asi prvním kusem nábytku, který si většina z nás zakoupí. Nejen kvůli tomu, že se na ní relaxuje před televizí, ale zejména proto, že obývací pokoj bývá srdcem bytu. Oblíbeným typem jsou dlouhodobě rohové sedací soupravy, je tento druh sezení vhodný i do vašeho příbytku?

screen-sedackyphase

Kam s rohovou sedačkou?

Rohové sedací soupravy se nehodí do pokojů menších rozměrů. V běžné velkých pokojích bývají situovány tak, aby jejich roh korespondoval s rohem pokoje, díky čemuž vytvoří prostor pro umístění dalších kusů nábytku (např. Konferenční stolek) do celého zbytku pokoje. Velké a spojené pokoje, jak bývá často kuchyň s obývákem, mohou uvítat umístění sedačky do prostoru, což místnost opticky zmenší a rozdělí na dvě části.

Doplňkem k rohové sedačce často bývá křeslo či taburetka. V prostorných bytech s vyšším počtem obyvatelům stojí za zvážení sedací i souprava ve tvaru U, která zajistí více místa na sezení a zároveň neukrojí hodně ze zbytku obytného prostoru.

Potah a barvy dělají sedačku

Kromě umístění sedací soupravy je důležité i její samotné provedení. V každém případě platí, že sedačka by měla ladit nejen s naším příbytkem, ale i životním stylem. Tomu odpovídá i zvolený potahový materiál a barevné provedení.

Výběr potahu třeba přizpůsobit tomu, zda má být sedačka určená do rodiny s malým dítětem, do početné rodiny, pro mladý pár nebo stylového podnikatele. Možností je několik, vybírat můžete mezi kůží, ekokůží i různými druhy látek. Praktickou výhodou je rychlé a bezproblémové čištění potahu. V nabídce společnosti Sedačky Phase najdete i voděodolný potah a speciální potahovou úpravu Cameleon, díky níž bude sedačka působit, jakoby měnila barvu.

Barva sedačky je kapitolou sama o sobě. Měla by ladit s barvou stěn a ostatního nábytku, ale zároveň na sebe přitahovat dostatečnou pozornost, aby bylo každému jasné, co je dominantou obývacího pokoje. Sedačka celému příbytku dodává originální ráz odrážející styl majitele. Praktickým bonusem je i přítomnost úložného prostoru, který se dá využít například ke skladování sezónního oblečení.

Dvakrát měř a jednou řež

Před samotnou koupí je vhodné nejdříve otestovat několik sedací soupravy. Brno je domovem prodejny značky Sedačky Phase, v níž si jednotlivé modely můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud chcete, aby rohová sedací souprava byla dobrou koupí a nerozpadla se po prvním roce, nebojte se do ní investovat. Odměnou vám bude dlouhodobý komfort, pevná konstrukce a snadná údržba.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář