Bydlení

4 rady pro výběr záclony a dalšího bytového textilu

Chcete si pořídit nové záclony, povlečení a další bytový textil? Potom se vám budou hodit následující 4 rady pro úspěšný výběr těch správných kousků, které potěší oko a zároveň skvěle poslouží.

Správné rozměry záclony

Při výběru nové záclony jsou důležité hlavně rozměry. Předem si promyslete, kam by měly sahat. V některých případech jsou skvělou volbou dekorativní záclony do poloviny okna, jindy je lepší variantou záclona přes celé okno, případně trochu přesahující pod spodní parapet. Funkce záclony je nejenom estetická, ale pomáhá také vytvářet další izolační vrstvu před únikem tepla a částečně chrání před zvědavými zraky lidí z ulice či sousedních domů.

Kvalitní materiál hlavně u povlečení

Při výběru povlečení je důležité dbát na kvalitu materiálu. Ideální volbou je ložní prádlo z čisté bavlny. Ta je příjemná na dotek, nedráždí pokožku a má přirozené absorpční vlastnosti. Existuje v různých úpravách, takže bez problémů najdete flanelové povlečení vhodné na zimu či saténové, které je jemně chladivé a ideální pro teplejší letní měsíce.

Líbivý design

U záclony, nového povlečení i dalšího bytového textilu řešíme také vzhled. Ten by měl ladit k dalšímu vybavení a vytvářet efektní designový prvek, se kterým pozvednete celý interiér. Hitem jsou například pastelové barvy či střízlivá kombinace různých vzorů.

Příznivá cena a pohodlné objednání přes internet

Při nákupu bytového textilu můžete ušetřit nějaké ty peníze i čas. Stačí jen vědět, kde máte objednávat. Vhodnou formou jsou internetové obchody, kde najdete pestrý výběr všeho možného. Díky doručení až domů ušetříte čas nutný pro dojíždění do kamenné prodejny. Navíc na stránkách najdete pořádnou dávku inspirace, která vám může pomoci s originálním a designovým zařízením celého interiéru.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář