Komerční články Zajímavé

Chcete si zlepšit svou fyzičku? Začněte skákat na trampolíně!

Zdraví a fyzická kondice ve většině případů nejsou zadarmo. Bohužel. Jít jim naproti ale na druhou stranu není nic těžkého. Nutné v podstatě jsou tři věci. Vyvážený jídelníček, pozitivní mysl a pohyb. Na ten se v tomto článku zaměříme.

Jaký pohyb je pro tělo nejlepší? Ten, který vás baví. Je-li to běh, běhejte. Preferujete-li plavání, plavejte. Pokud vás totiž vybraná pohybová aktivita bude bavit, je velká pravděpodobnost, že se jí budete pravidelně věnovat. Pohybové aktivity je také vhodné střídat. Jinak si na ně tělo zvykne a přestane na ně adekvátně reagovat, ať již posilováním svalové hmoty či úbytkem váhy.

Skákejte na trampolíně

Velkou zábavou je skákání na trampolíně. Že to je pouhé nudné hopsání? Tak to jste na omylu. Účinky skákání na trampolíně jsou srovnatelné s během, rychlou chůzí i tancem. Zkrátka zábavné a vysoce efektivní aerobní cvičení se vším všudy.

Trampolína a zdraví

Skákáním na trampolíně se posilují nejenom svaly, nýbrž také kosti, orgány, a dokonce i jednotlivé buňky. Ženy, které pravidelně skáčou na trampolíně, také mívají zářivou pleť a zdravou kůži bez celulitidy. Skok s doskokem je v podstatě ideální pumpou pro lymfatický systém. A v neposlední řadě skoky zvyšují produkci adrenalinu a s ním i dobrou náladu.

Kde skákat?

Můžete docházet na hodiny jumpingu, nebo si pořídit trampolínu domů. Do interiéru doporučujeme malou mini trampolínu. Ta je plně mobilní a rozložitelná, takže vám v bytě nebude zabírat žádné místo. Pokud žijete v rodinném domě se zahradou, doporučujeme investovat do velké trampolíny na zahradu.

Bezpečí na prvním místě

Zahradní trampolína v první řadě musí být bezpečná. Zranění způsobená pády z trampolíny bývají děsivá, mnohdy i fatální. Nadzemí tedy minimálně vybavená ochrannou sítí. Ještě lepší řešení představuje trampolína do země. Její montáž se sice neobejde bez náročnějších výkopových pracích, na jejichž konci však stojí po všech stránkách bezpečná trampolína, na níž se budete moci pořádně odvázat.

O autorovi

angelo