Komerční články Tipy, rady, návody

Čím vybavit svou kovodílnu?


Máte v plánu mít doma dílnu? A jako jedni z mála nepůjdete cestou zpracování dřeva, ale půjdete cestou zpracování kovu? Potom se vám budou hodit rady spojené s tím, bez čeho se v takové dílně neobejdete. Že by to měl být kvalitní, robustní a pevný ponk, to nemusíme připomínat. Co ale pořídit dalšího?

Kvalitní pila

Mezi naprostý základ spojený s opracováním kovů rozhodně patří to, že ho mnohdy budete muset zkracovat, a to jak jinak než řezáním. Co vám v takovém případě přijde vhod? Je to zcela určitě pásová pila na kov, která by měla být nedílnou součástí i vaší domácí dílny. Parametrů, na které je vhodné hledět při výběru, může být několik. Určitě si v první řadě ujasněte to, co budete chtít pilou řezat jak často. Potom už hleďte také na věci, jako je:

  • Značka
  • Výkon
  • Cena

Bez vrtačky to také nepůjde

Tady máte na výběr ze dvou možností. První, robustnější a výkonnější řešení je spojeno s tím, že můžete pořídit stolní vrtačku. Jestliže vám ale bude více záležet na celkové mobilitě, nebo i na faktu, že vrtačku budete moci využít i na řadu jiných prací u vás doma, tak vám doporučíme zvolit tu na baterie, tedy aku. Kromě vrtačky s dobrými parametry byste neměli zapomínat ani na nákup vrtáků, ke kterým se hodí kvalitní bruska na vrtáky. Pamatujte na to, že při vrtání do opravdu kvalitních a tvrdých kovů dostanou zabrat. A tak je třeba zajistit jejich maximální ostrost.

Nezapomeňte na svařování

U dřeva může pomoci lepidlo vruty, nebo hřebíky. Co ale, když budete chtít spojit dvě kovové části? Zde už to tak jednoduché nebude a tak je nezbytné hledět na to, aby byla součástí vaší domácí kovodílny také svářečka. Tedy pokud svářet alespoň trochu umíte. Pokud ano, jistě víte i to, že je možné svářet pomocí plamenů, nebo také s využitím elektrod. Obě možnosti mají své klady a zápory. Vám doporučujeme využít tu možnost, na kterou jste zvyklí, a kterou ovládáte přece jenom lépe, než tu druhou.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář