Tipy, rady, návody

Čistící prostředky tak trochu jinak

Bez čistících prostředků se chtě nechtě neobejde žádná domácnost. Jistě i vy máte doma ve skříňce nejrůznější přípravky, saponáty a prostředky čítající celou řadu výrobků na mytí nádobí, další na podlahy, jiný na sporák a troubu, pak zase na koberce a čalounění, nechybí ani desinfekční zastoupení – zkrátka prostředků jako máku. Ačkoli většina z vás schraňuje všechny chemické produkty a na jejich sílu a mycí účinek nedá dopustit, jen málokdo ví, že k úklidu se dají použít i přírodnější produkty, které běžně najdete doma. V dnešním článku vám prozradíme, které to jsou!

shutterstock_128594141

 • Ocet

  O octu se mluví jako o nedocenitelném pomocníkovi v každé domácnosti. Když se to vezme kolem a kolem tak na tomto tvrzení skutečně něco bude. Ocet lze označit za výbornou desinfekci, použít jej můžete i k leštění kovových povrchů – kohoutky v koupelně budou jako nové – ale využití najde i v koupelně, na podlahách či površích v kuchyni. Dalším bodem k dobru je i skutečnost, že skvěle pohlcuje pachy.

 • Jedlá soda

  Další skvělý pomocník, kterého doma jistě užijete ve velkém. Nejenže odstraňuje skvrny a neutralizuje pachy, ale rovněž si hravě poradí i s připečeným sporákem či usazeninami v koupelně.

 • Coca-Cola

  Tušili jste, že i tento oblíbený slazený nápoj můžete použít k čištění? Možná je to pro vás překvapení, ale jakmile s coca-colou umyjete rez na autě, záchodovou mísu či sklo, budete překvapeni ještě o něco více. Ale rozhodně milým způsobem!

 • Sůl

  Sůl je nad zlato, říkalo se v pohádce. I doma najdete pro toto dochucovadlo spoustu využití. Výborným způsobem vám nahradí všelijaké a mnohdy drahé čistící písky, které používáte například k odstranění připečených jídel. Rada pro příště: jakmile zatoužíte použít k něčemu čistící písek, spolehněte se raději na sůl smíchanou s trochou citronové šťávy!

 • Citron

  Máte doma tuto vesele žlutou kuličku? Pak věřte, že i s ní se dají dělat hotové divy. Je dokázáno, že kyselina citronová dokonale hubí většinu bakterií, které se rozhodly dělat vám doma společnost. Citron můžete použít i k leštění kovových výrobků.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář