Komerční články

Jaké jsou možnosti využití přírodního kamene?

Autor angelo

Dnes je trendem v oblasti interiérového i exteriérového designu návrat k přírodním materiálům. A to nejenom v podobě dřeva, ale třeba i v podobě přírodního kamene. Na něj je specialistou pražská firma Stonemarket, kterou můžeme považovat za skutečného odborníka s velmi širokým sortimentem. A pokud nevíte, na co všechno by se dal kámen využít, pojďme se na to podívat.

screen-stonemarket

Začínáme v exteriéru

Nejprve můžeme začít oblastí mimo váš dům. Naprostou klasikou, která v současné době určitě nezklame, je dlažba na terasu, stejně jako dlažba pouze v okolí vašeho domu, nebo třeba u vašeho bazénu. Ve všech případech zde naplno oceníte pozitiva přírodního kamene, jako je pevnost a hlavně odolnost spojená s dlouhou životností.

Ještě zajímavějším využitím jsou různé typy obkladů, které jsou z přírodních kamenů vyráběny. Nejznámějšími typy je třeba břidlice nebo kvarcit. Z nich jsou poté vyráběny jednotlivé kusy, které slouží jako obklad fasády. To přináší nejenom dokonalé estetické hledisko, ale samozřejmě i vlastnosti praktické, čímž se může zvýšit celkový životnost zdi, v porovnání s klasickou omítkou.

Jak na interiér?

Z venkovních prostorů pojďme také do těch interiérových. Opět je možné začít již zmíněnou dlažbou, pouze tou, která je vyráběna právě za účelem použití uvnitř domu. Hodí se třeba na chodby, stejně jako k okolí krbu, ale lze ji položit i kompletně v rámci celých místností. Využít tento materiál ale lze i jako obkladový kámen na stěnu, kde vytvoří zajímavý dekorační prvek. Dnes se využívá možnosti obložení části, nebo jedné celé stěny v místnosti. Co patří mezi nejzajímavější realizace, to je třeba možnost tímto způsobem obložit třeba celou koupelnu.

Proč přírodní kámen?

Několik pozitiv, jako je odolnost a kvalita jsme již zmínili. Jak se ale můžete dozvědět u firmy Stonemarket, další výhodou je také cena. Neváhejte a sami se přesvědčte o tom, na jak málo metr čtverečný vyjde. K tomu všemu poté přidejte i bohatý výběr variant a bude vám jasné, proč má právě kámen tolik plusů.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář