Komerční články

Jak správně pečovat o svůj trávník?

Autor angelo

[dropcap] J [/dropcap] aro je tady, což je samozřejmě doba, kdy začínáme trávit čas na našich zahradách. A abychom se na nich cítili také dobře, je třeba o ně i dobře pečovat. Základem by měla být péče o trávník, jelikož ten tvoří hlavní procento zeleně, které chceme zachovat. Pojďme se tedy podívat na několik tipů, jak trávník udržovat, aby byl v tomto směru co nejlepší. Připomeňme, že dané kroky lze realizovat svépomocí, nebo lze využít i služeb profesionála. V takovém případě to mohou být služby třeba firmy Aleš Bula. Díky tomu ušetříme nejenom mnoho starostí, ale i času.

shutterstock_109311986

Prvotním krokem je závlaha a hnojení

V případě péče o trávník je nutné si v první řadě uvědomit, že on sám musí dobře růst. K tomu potřebuje jednu důležitou věc, a to je voda. Zde pamatujte na to, v jaké fázi váš trávník je. Pokud jste nedávno realizovali výsev trávníku, je vhodné zalévat v menších dávkách. Naopak pokud je trávník dlouhodobějšího charakteru, není problémem větší dávka vody, která vystačí na den, nebo i několik dní – v závislosti na počasí.

Důležité je samozřejmě také hnojit, aby měla půda dostatek živin. Ty totiž můžeme nevědomky sami odstraňovat, a to jak sekáním, tak i tím, že je odplavíme spolu se závlahou. Pokud nic jiného, zaměřte se primárně na hnojiva s obsahem dusíku a také fosforu.

Udržujte neustále dokonalý vzhled

Toho docílíte velmi jednoduše, a to pravidelným sekáním. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že to souvisí pouze s estetickými důvody, nebí tomu tak. Sekáním totiž snadno odstraňujete i starší části trávy a navíc umožníte to, že trávník může zesílit a neustále se rozmnožovat. Zde samozřejmě pamatujte na četnost, kdy u běžného okrasného trávníku je doporučováno sekat alespoň 6x za rok. Jak jistě brzy zjistíte, hlavně v období hlavní sezony budete muset přidat. Co se nedoporučuje, to je sekat častěji, než 2x do týdne.

Chcete-li mít hezký a kvalitní trávník nestačí jen vysít, hnojit a zalévat. Péče o trávník sebou nese další nutnou péči a údržbu, především:

  • Vertikulaci
  • Odstraňování plevele
  • Pročesávání trávníku
  • Aerifikaci

Se všemi těmito pracemi vám rádi pomohou v zahradnictví Aleš Bula a Jaroslav Růžička.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář