Tipy, rady, návody

Díky chiptuningu zvýšíte výkon a snížíte spotřebu

Autor Makawiel

Chcete-li si nechat zvýšit výkon motoru u svého automobilu, nepokoušejte se raději experimentovat, ale obraťte se na odborníky. Chiptuning praha je zcela legální a oficiálně homologovaná metoda založená na využití dokonalých moderních přístrojů. Provedení chiptuningu se zaznamená do vašeho technického průkazu, respektive do TP majitele automobilu. Tento zásah lze provádět u jakéhokoliv vozidla. Cílem chiptuningu je zvýšení výkonu motoru, což se projeví lepší dynamikou a současným snížením spotřeby pohonných hmot, které může dosáhnout v ideálním případě až 15 procent.

Jaké jsou podmínky chiptuningu

Základem je nejprve pečlivá kontrola celkového technického stavu vozidla. Pokud jsou při kontrole objeveny jakékoliv závady, musí se nejprve odstranit. Tato kontrola se neprovádí pouze vizuálně, ale spočívá ve změření stávajícího výkonu motoru na válcové brzdě. Jedině tak lze změřit skutečný výkon motoru, a to u kteréhokoliv motorového vozidla bez ohledu na jeho typ, stáří, pohon a další parametry.

Jak chiptuning probíhá

Především je třeba zdůraznit, že se nejedná o žádný zásah do řídící jednotky automobilu ani o ovlivnění životnosti motoru či jiných parametrů. Tuning motoru je prováděn metodou Camp Performance Chiptuning. Výhodou je, že nově nastavené hodnoty se mohou kdykoliv vrátit na původní stav. Proto je možné provádět chiptuning i o nově zakoupeného vozidla a pokud se na něm v průběhu záruční doby projeví nějaké závady, může si majitel vozu před garanční prohlídkou nechat přenastavit výkon motoru na původní hodnoty. K tomu slouží protokol v podobě grafu, který Chiptuning Praha vydává majiteli auta jako doklad.

Jaký je efekt tuningu motoru

V podstatě se při tomto zásahu upraví softwar řídící jednotky motoru. Cílem je zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. Zároveň se sníží spotřeba pohonných hmot. Tuning motoru znamená ve výsledku zlepšenou dynamiku vozidla, aniž by se zkrátila životnost motoru či jeho příslušenství. Nedojde ani ke zhoršení úrovně emisí, které po zákroku budou odpovídat platným normám.

O autorovi

Makawiel

Zanechte komentář