Tipy, rady, návody

Garážová vrata, venkovní žaluzie i posuvné brány exteriér domu prostě zdokonalí

Pouštíte se do rekonstrukce exteriéru? V takovém případě byste měli vědět, že se nejedná pouze o zateplení a novou fasádu, ale také o další prvky, jako jsou garážová vrata, venkovní žaluzie či rolety, posuvné brány a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru, abyste neprohloupili.

Garážová vrata

V první řadě se zaměříme na garážová vrata. Dávno jsou pryč doby, kdy se používala dřevěná dvoukřídlá vrata. Současný trh je rozmanitý a nabízí moderní, praktická a úsporná řešení. Velké popularitě se těší především rolovací garážová vrata, která vám nezaberou ani místo pod stropem, ani před garáží či v ní. Jednotlivé lamely se totiž zasouvají do pouzdra umístěného nad stavebním otvorem. Sáhněte určitě po provedení, které disponuje hliníkovými lamelami, neboť u nich je garantována dlouhá životnost, vysoká odolnost a perfektní funkčnost.

Opomenout nesmíme ani sekční garážová vrata. Charakteristická jsou tím, že se zasouvají pod strop, takže nacházejí uplatnění v garážích, kde máte pod stropem dostatek místa.

Ozdobte zvenčí také okna

Pozornost věnujte i oknům a jejich zastínění, přičemž možností je hned několik. Venkovní žaluzie představují efektivní alternativu, která je k dostání v několika tvarových a barevných provedení. Žaluzie si tak můžete přizpůsobit svým představám. Velkou výhodou je, že plní estetickou funkci a fungují jako tepelná ochrana.

Specifickou kategorií jsou venkovní rolety. Slouží jako ochrana proti slunci, tepelná izolace, ale i proti vloupání. Snižují hlučnost a chrání vaše okna před nepřízní počasí.

Jak vyřešit vjezdy na zahradu?

Zaměřte se ještě na vjezd na zahradu. Pro takové případy slouží posuvné brány, jež nacházejí uplatnění také k uzavření vjezdu firemních sídel a průmyslových areálů. V této kategorii se kromě posuvných variant setkáte také s křídlovými bránami, ale ty potřebují dostatečný prostor před vjezdem.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář