Tipy, rady, návody

O užitkové vozy, nákladní auta a autobusy je větší zájem než loni

Především v podnikatelském světě je zájem o užitková vozidla a nákladní automobily. Podle dat Svazu dovozců automobilů byl prodej osobních automobilů v prvním pololetí letošního roku o více než 10 % nižší než ve stejném období loňského roku. Zase na druhou stranu, prodeje užitkových vozů, nákladních automobilů a autobusů posilují.

Prodej užitkových vozů v číslech

Svaz dovozců automobilů uvedl, že se v první polovině tohoto roku prodalo o 4 % více lehkých užitkových vozů, a to celkem 10 221. První místo v oblíbenosti obsadila značka Volkswagen (1 475), druhé místo Peugeot (1 380) a třetí zase Fiat (1 207). Kromě toho, že se zlepšil prodej užitkových vozů a dodávek, vzrostl i prodej nákladních automobilů, a to o více než 24 % na 6 054 vozidel. Nejvíce žádané byly značky Mercedes, Scania a MAN.

V neposlední řadě stojí ještě za zmínku nárůst prodeje autobusů, a to o necelých 18 % na 651 autobusů. Ze značek byly nejvíce poptávané SOR, Iveco Bus a Setra.

Zájem je také o minibusy

Zapomenout nemůžeme ani na minibusy, které slouží především k přepravě více osob. U menších modelů je 9 míst k sezení, u těch větších klidně až 21 míst. Záleží na tom, jakou variantu potřebujete a kolik osob plánujete přepravovat. Prodej minibusů je tedy také na vzestupu.

O dodávky a další užitková vozidla projevují zájem zejména podnikatelé a firmy, jež hledají pomocníky pro své pracovníky na přepravu materiálu i lidí.

Jestliže hledáte centrum užitkových vozů, kde koupíte vše od chlaďáku přes minibus až po sklápěč, podívejte se do nabídky společnosti VANS CENTRE. Jedná se totiž o jedno z největších center na českém trhu. Pobočka se nachází v Praze – Štěrboholy, ovšem nabídku můžete zhlédnout nejprve přímo na webové stránce VANS CENTRE.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář