Bydlení

Houpací křeslo nejen na chalupu

Houpací křeslo si pamatuje určitě mnoho z nás. Především v souvislosti s poobědovým odpočinkem babičky či dědečka. Avšak houpací křeslo není dávno jen výsadou starších lidí. Tento klasický kus nábytku splní očekávání na pohodlí a komfort.

Houpací křeslo

Ocení ho úplně každý nejen babička a dědeček. Přináší svým majitelům pohodu a radost. Vždyť kdo by nerad po obědě na chvíli odpočíval. Houpací křeslo však neplní pouze funkci odpočinku, ale i zábavy. Zkuste do něj posadit malé dítě a sami se přesvědčíte.

Houpací křeslo na každou chalupu

V malých bytech byste jej hledali jen těžko. Na chalupách je pro houpací křeslo většinou více místa, proto by nemělo určitě chybět, jako součást vybavení. Tento kus nábytku zdaleka nevyšel z módy. Ba právě naopak, přestože po určitou chvíli byl o něj zájem menší. O to větší popularitě se těší nyní. Možná, že jste si právě vzpomněli, že máte houpací křeslo někde na půdě. Pak honem pro něj a užívejte si ho. Jde nejen o krásný kus nábytku, který se hodí do jakkoliv zařízeného interiéru, ale věc přinášející potěšení a dobrou náladu.

Je vědecky dokázáno, že mnohdy stačí 15 minut odpočinku a cítíte se opět ve formě. Houpání či pohupování uklidňuje a jde o báječnou relaxaci, kterou nepohrdne ani mladý nebo starý člověk. A proč je houpání tak pozitivní? Výzkumy prokázaly, že díky rytmickým pohybům dopředu a dozadu se aktivuje mozek a tělesné funkce. Takže při houpání dochází k prokrvování a okysličování mozku. Což je doprovázeno zvýšenou tělesnou teplotou a aktivací příjemných pocitů v limbickém systému.

Klasické nebo moderní provedení

Výrobci tohoto kusu nábytku nezapomínají vedle staré dobré klasiky i na nové designové modely. Na chalupu se hodí přeci jen ty starší kousky, většinou dřevěné a ratanové modely. Využijeme je jak uvnitř, tak venku na terase. Na trhu se však objevují i futuristické modely z plastů nebo sklolaminátu, ale funkce je úplně stejná. Není nic snadnějšího než si vzít oblíbenou knížku nebo časopis, posadit se do křesla a lehce se houpat. Některé novější typy houpacích křesel pořídíte i s praktickou podnožkou. Místo odpoledního šlofíčka v posteli si můžete jednoduše odpočinout v křesle.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář