Bydlení Tipy, rady, návody

Jak by měla vypadat moderní ložnice

Autor JanaPK

Dost často přistupujeme k ložnici jako k místnosti, kam chodíme jen spát, a není tedy důležité jí věnovat nějakou výraznou péči. Stává se celkem běžné, že si z ní postupně uděláme skladiště věcí, které se v bytě nehodí. Jenže ložnice přeplněná nábytkem v nás vyvolává stísněnost a my máme čím dál větší problém s usínáním.

Moderní ložnice je vzdušná, zařízená jen nezbytnými kousky nábytku, je útulná a pohodlná. Jen v takové si totiž opravdu kvalitně odpočineme a připravíme se na další náročný den.

Barvy v moderní ložnici

Barvy v ložnici by měly být uklidňující, nejlépe se hodí zelená a modrá. Současným trendem jsou světlé, až bílé stěny a podlaha, doplněné tmavě hnědým nábytkem. Kombinace bílé a čokoládově hnědé momentálně vede.

Pokud bydlíte v paneláku, nemůžete to výrazně ovlivnit, ale jestli je to možné, situujte ložnici na sever nebo na východ. Tam se nebude pokoj přehřívat letním sluncem a tak si udržíte příjemné klima pro spánek.

Nábytek jen minimálně

Většina žen touží po samostatné šatně v sousedství ložnice, takže by nebyly nutné ani skříně ani prádelníky. Ne každý ale má potřebný prostor pro vybudování šatny, takže na skříně nakonec dojde.

V moderní ložnici převládá lehký nábytek, aby místnost působila vzdušně. Skříně jsou ideální vestavěné, se zašupovacími zrcadlovými dvířky. Pokud zbývá dost místa, pořiďte si noční stolky, případně komodu či toaletku. Noční stolky můžete nahradit poličkami zavěšenými na zeď buď vedle postele nebo nad ní.

Jestliže si chcete pořídit ložnici v severském stylu, pro nábytek z masivního dřeva počítejte prostorným pokojem.

Co do moderní ložnice nepatří

Rozhodně si nepořizujte peřiňák, lůžkoviny totiž potřebují větrat. Také počítač do ložnice nepatří, někdo neuznává ani televizi.

Jestliže chcete mít v ložnici květiny, pečlivě vybírejte takové, jejichž květy nejsou příliš aromatické, aby vás jejich vůně nedráždila před usínáním.

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář