Bydlení Stavba a rekonstrukce

Na co je dobré myslet při rekonstrukci ložnice

Autor JanaPK

Vaše stará ložnice už dosloužila a vy plánujete změnu? Možná jste si pořídili nový byt nebo domek a potřebujete zrekonstruovat prostory, které budou jako ložnice sloužit. Na co pamatovat, aby výsledek odpovídal nejen vašim potřebám, ale i nárokům na pohodlné a komfortní bydlení?

Vezměte to od základu, tedy od projektu

Nepotřebujete k tomu zrovna bytového architekta, ale jestli si sami nejste jisti, klidně ho v této fázi požádejte o radu. Promyslet musíte nejen celkové uspořádání místnosti, ale i začlenění do okolních prostor, tak, aby výsledek spolu ladil. Soustřeďte se na výběr materiálu a barvy podlahy, na finální vzhled stěn. Následuje rozvržení nábytku po místnosti, bez této prvotní představy by se snadno mohlo stát, že ten vybraný se do pokoje nevejde.

Stavební práce

Přestavba by měla začít vyrovnáním podlahy, pokud chcete bourat některou z nenosných zdí, udělejte to ještě předtím. Popraskaný a drolící se beton na podlaze je třeba rozbourat a podlahu znovu vybetonovat, nebo ji připravit na pokládku podlahového topení a nové krytiny.

Před finální úpravou zdí je vhodné udělat nové elektrické rozvody, aby se později kvůli opravám nemuseli narušovat nové omítky. Dobré je, že si přitom můžete nechat udělat zásuvky a osvětlení tam, kde je potřebujete. Teprve potom nahodíte na stěny novou omítku a upravíte je do konečné podoby.

Čas na splněná přání

Při rekonstrukci ložnice si můžeme splnit sen o šatně místo skříní, pokud na ní máte dost prostoru. Také sprchový kout a toaleta se do blízkosti ložnice hodí, zvlášť když ji máte v poschodí

Jestliže dáváte přednost osvětlení bodovkami, nechte si na stropě udělat podhledy a rozestavte osvětlení na konečná místa. Nakonec zbývá ložnici vybavit zvoleným nábytkem a k němu odpovídajícími dekoracemi. Vaše vysněná ložnice je hotová.   

O autorovi

JanaPK

Zanechte komentář