Komerční články

Jak správně vybrat koupelnový nábytek?

Autor Jaroslav

Rekonstruujete koupelnu, nebo chcete jenom vyměnit stávající koupelnový nábytek za nový? V obou případech vám pomůžeme se správným výběrem. Co je třeba udělat hned v první řadě? Je to nutnost vzít si metr a přesně si vyměřit možnosti vaší koupelny. Od toho se následně odrazíte, když budete koupelnové skříňky vybírat. Vše si můžete buď překreslit třeba na papír, stejně jako není problém využít různých online návrhářů.

Kvalita je základ

Jakmile máte jasno o velikostech jednotlivých kusů koupelnového nábytku, zamyslete se nad jeho kvalitou. Pamatujte, že koupelna bývá menším prostorem, a tak není nic neobvyklého, že o koupelnové skříňky často zavadíte. Také jde o prostor se zvýšenou vlhkostí, a tak by jednotlivé použité materiály i jejich zpracování mělo nabídnout zvýšenou odolnost právě proti množství vody ve vzduchu. V obou případech zajistíte, že nábytek do koupelny vydrží i dlouhé roky, bez známek poškození.

Myslete na praktické vlastnosti

Koupelnové skříňky nejsou samozřejmě jenom designovým doplňkem, jelikož jsou i kusem nábytku, který má být především praktický. I tomu věnujte při výběru pozornost. Pokud se podíváme na několik věcí, které je dobré zohlednit, určitě nezapomínejte na:

  • integrované zrcadlo,
  • možnosti otevírání,
  • logické členění vnitřního prostoru s možností přizpůsobení.

Jedině tak budete mít jistotu, že do skříňky jednoduše umístíte vše, co souvisí s vaší hygienou, kosmetikou, ale i s řadou dalších věcí, pro které je ideální místo právě v koupelně.

Koupelnová skříňka

Jak bude koupelnová skříňka vypadat?

Design nepodceňujte, jelikož díky správně zvolenému odstínu a dekoru uděláte ze své koupelny velmi moderní místo. Barva by měla v rámci možností odpovídat odstínu kachliček a dlažby, přičemž je dobrou volbou zvolit buď tmavší, nebo světlejší odstín. Zohlednit je třeba také to, zda v rámci úspory podlahové plochy koupíte raději nábytek závěsný, nebo půjdete cestou klasiky, kterou nabídne řešení na nožičkách, nebo varianta na soklu.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář