Zahrada

Jak pěstovat surfinie?

Autor Damiha

Pokud mluvíme o surfiniích, potom se nejčastěji jedná o odrůdu begonií, které však nemají rovný a pevný stonek, ale naopak přepadají přes okraj květináčů. A právě díky tomu se jedná o velmi oblíbené květiny mnoha balkonů. Především v letním období je můžeme vidět na stovkách domů, kde se na balkonech objevuje jejich charakteristický fialový květ. A pokud i vy máte snahu o jejich pěstování, pojďme se podívat, jak na to.

Ideální na balkón, na slunné místo

Charakteristikou těchto rostlin je zcela určitě to, že doslova milují slunce. A díky tomu dosahují dokonalých květů. Je možnost i jejich umístění v polostínu, kde ale nemusí dosahovat takto dokonalého květenství. Kromě toho mohou být umístěny také uvnitř domu nebo bytu, ale opět platí, že ideálně u okna.

Hodně slunce a hodně vody

V podstatě si stačí zapamatovat tuto jednoduchou poučku, a můžete se stát mistry v pěstování surfiiní. Měy by tak mít neustále vlhký substrát, který by rozhodně neměl zcela vysychat. Toto pravidlo samozřejmě doplňuje také nutnost opravdu kvalitního substrátu, a také ideálně tekutého hnojiva, kterým se rostliny během pěstování lehce přihnojují. Jako substrát je možné plně použít ten, který je určený pro balkonové květiny. Ten obsahuje živiny, které rostlině vydrží zhruba po 3 týdny od samotného vysazení.

Možným nepřítelem mohou být především mšice. Pokud se objeví, plně na ně stačí běžný postřik, díky kterému se jich můžete zbavit, ale rostlině nijak neublížíte. Stejně tak byste je měli chránit také před případným silným deštěm. Zatímco drobné mrholení nijak neuškodí – právě naopak, silné dešťové kapky mohou mít na svědomí poškození květů, ale i listů. Totéž platí také při silném větru. Pokud takové podmínky nastanou, je nejlepší možnou cestou umístit rostliny pod přístřešek, nebo do interiéru, a na balkon je dát až nepříznivé podmínky zcela ustanou.

O autorovi

Damiha

Zanechte komentář