Tipy, rady, návody

Jak přežít horké léto v Pardubicích? Máme pro vás několik tipů

Léto jako v tropech. Vysoké teploty, se kterými si mnohdy neví rady ani klimatizace do bytu. Pardubice a jiná města v České republice v posledních letech zažívají doslova peklo na Zemi. Jak se tedy připravit na další nával veder?

Zdroj: Unsplash.com

Pomůže vůbec klimatizace?

Před příchodem dalšího parného léta byste si měli promyslet investici do přístrojů, díky nimž bude vzduch ve vašem domě svěží a studený. Bude ale vhodnou volbou klimatizace do domu? Pardubice jsou plné malých bytových jednotek i domů. V první řadě si tedy budete muset rozmyslet, jak velkou plochu vlastně chcete uchladit. Poté záleží i na tom, co od tohoto systému vlastně očekáváte. Jde vám o přívod čerstvého vzduchu? Tak s tím vám nepomůže ani klimatizace. Pardubice a služby místních řemeslníků však nabízí další možnosti. Pouze s chladným vzduchem se tak nebudete muset spokojit.

Rekuperační jednotky Pardubice

Další alternativou je rekuperace. Pardubice během letních měsíců doslova hoří, venkovní vzduch tak můžete využít k udržení optimální teploty uvnitř. Technologii navíc využijete i v zimních měsících. Odpadní vzduch z vašeho příbytku totiž využijete k ohřevu toho studeného zvenčí. Takto funguje rekuperace vzduchu. Pardubice a její obyvatelé ji mohou využívat celý rok.

Typy rekuperace

  • Rekuperace do bytu Pardubice – cirkulace vzduchu a jeho ohřívání/ochlazování můžete využít i v malých bytových jednotkách.
  • Rekuperace do domu Pardubice – problémem nejsou ani velké rodinné domy.

Jsou i další možnosti?

Stará babská rada říká, že během horkých dnů není od věci zavěsit na okna mokré prostěradlo. Účinnost je ale malá. Po tomto řešení tak sáhněte jen v krajním případě. V některých případech pomůžou i tepelná čerpadla. Pardubice ale v horkých měsících neposkytují mnoho míst k čerpání studeného vzduchu. Nejlepším řešením tak zůstává kvalitní zabudovaná klimatizace.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář